Pirms ziemošanas ziedi ir jāpārklāj ar kaut ko, lai gan tie paši pārdzīvo siltas ziemas.
Papildus vējam šarlaksarkanai krizantēmai ir vēl divi nedraugi: sakņu puve un gliemeži. Pirmajā gadījumā jums jāsamazina laistīšanas daudzums, jānoņem skartās augu daļas un visbeidzot jāizmanto fungicīds. Gliemežu atvairīšanā vislabāk ir izmantot tautas līdzekļus, kas nav bīstami pašām bitēm un ziemcietēm.
Šarlaksarkanā krizantēma: derīgās īpašības
Šim ziedam ir pat 3 labvēlīgas īpašības, bet viena no tām ir īpaši novērtēta cilvēku vidū, kuri ir pieraduši pavadīt laiku laukos.
1.Daudzgadīgais augs satur vielu, ko sauc par partenolīdu. Tas ir pazīstams ar savām noderīgajām īpašībām, ko tautas līdzekli. Šajā sakarā uz tā pamata tiek ražoti dažādio līdzekļi.
2.Tās sastāvā ir arī dažādas ēteriskās eļļas, ko izmanto kosmetoloģijā.
3.No sasmalcinātas un žāvētas šarlaksarkanās krizantēmas tiek pagatavots īpašs pulveris, kas ļaus izvairīties no ērcēm, blusām un blaktīm. Šis augs ir dabīgs insekticīds, kas var padzīt kaitīgus kukaiņus no jūsu mājām, pat ja tas vienkārši tiek ievietots vāzē, tāpat kā parasts ziedu pušķis.
Daži īpašnieki bieži stāda šarlaksarkanās krizantēmas dārzeņu tuvumā. Tā insekticīdās īpašības nodrošina skaistas, no kukaiņiem drošas dobes. Bet neaizmirstiet, ka ziedi baidās no pārmērīgas laistīšanas. Jāsaglabā līdzsvars.
Lasi vēl: Astro prognoze 2025. gada maijam stāsta, ka attiecības šomēnes būs prioritāte
Savvaļā var atrast lielu skaitu šī zieda sugu, bet tikai neliela daļa zālaugu ziemciešu ir piemērotas dekoratīvai audzēšanai.
Tātad, ja jums radās šaubas par to, kādu augu stādīt puķu dobē vai puķu dārzā savā vasarnīcā, ziniet, ka vairs nav pamata šaubīties. Šarlaksarkanā krizantēma ir tieši tas, kas jums nepieciešams. Tam ir daudz noderīgu īpašību, tā ir skaista un neprasa īpašu kopšanu. Tas nav zieds – tas ir attēls! Un kā vienmēr, par citiem tikpat interesantiem augu veidiem varat uzzināt mūsu vietnes lapās.