Pastāstīšu, kāpēc kaimiņa ķirši ir saldāki par tavā dārzā izaugušajiem

Kaimiņa ķirši ir daudz saldāki par manā dārzā augošajiem. To es zinu, jo kaimiņa ķiršu koka zari pārliecas pāri sētai.

Es gribētu pastāstīt par vienu pretrunīgu tēmu, kas satrauc daudzus dārzniekus. Ko darīt ar kaimiņa ķiršu koku, ja tas karājas pāri žogam? Liekas, ka koks aug jūsu kaimiņa īpašumā, bet tā augļi karājas jūsu teritorijā. Kā pareizi rīkoties šādā situācijā, es jums pastāstīšu šajā rakstā.

Ķirši, kas karājas pāri žogam?

Strīdi par vasarnīcu robežu nav nekas neparasts. Gandrīz katrs otrais vasarnīcas īpašnieks saskaras ar līdzīgu problēmu. Dažiem cilvēkiem citu cilvēku koki netraucē, bet citiem tie sagādā īstas galvassāpes. Ir labi, ja kaimiņi ir saprotoši cilvēki: tad visu var atrisināt mierīgi. Taču ir gadījumi, kad skaidrošanās ir neizbēgama.

Nu, mēģināsim noskaidrot, kuram ir taisnība un kuram nav. Protams, katrs gadījums ir individuāls, taču situācija ar “kaimiņa ķirsi” visiem ir vienāda.

Vai man vajadzētu nocirst kaimiņu vai savu ķiršu koku?

Vispirms vari pateikt kaimiņiem, ka grasies lasīt augļus no viņu koka. Vairumā gadījumu viņiem nav iebildumu, un viņi arī priecāsies, ka jūs cienāt viņu viedokli.

Varbūt arī jūs dalīsieties ar viņiem augļos, un jūs pavadīsiet labu laiku kopā, baudot gardu desertu. Vai arī uzaiciniet kaimiņus pašiem lasīt ķiršus no sava koka. Sākumā vislabāk ir pieiet situācijai pieklājīgi.

Otrkārt, ja kaimiņi ir spītīgi, ir vērts atcerēties, ka, pamatojoties uz Civillikuma 1099. punktu, kas nosaka: ja koks izstiepj savus zarus virs kaimiņa zemes, tad pēdējam ir tiesības nolasīt tajos augošos augļus, ciktāl viņš var tos aizsniegt no savas zemes, un viņš iegūst tos par savu īpašumu, tāpat kā no šiem zariem uz viņa zemes nokritušos augļus. Kaimiņš var arī prasīt, lai zarus apcērt līdz četrarpus metru augstumam no zemes, bet, ja koka īpašnieks to nedara, tad viņš pats var nocirst zarus līdz minētajam augstumam un paturēt sev. Tā kā atteikuma gadījumā jūs pat varat to izdarīt pats: likums ir pilnībā jūsu pusē. Tātad ar ķiršu koku var darīt visu, ko vien vēlas, bet tikai ar zariem, kas karājas pāri žogam.

Lasi vēl: Pastāstīšu, ko stādīt dārzā, lai ērces aizmirstu ceļu uz turieni

Starp citu, man vēl bija līdzīga situācija manā vasarnīcā, tikai ar ābolu. Viss tika atrisināts mierīgi: kopā ar kaimiņiem mēs savācām nelielu ražu un sadalījām to vienādi. Bet mēs iepazinām viens otru labāk un parunājāmies, citādi bija tā, it kā būtu svešinieki. Man šķiet, ka pēdējā laikā mums visiem trūkst dzīvas komunikācijas.

Ja atrodaties līdzīgā situācijā, jūs zināt, ko darīt. Starp mūsu lasītājiem daudziem dārzniekiem es gribētu pajautāt: kā jūs rīkojāties līdzīgā situācijā? Vai tiešām “kaimiņu ķirši” ir saldāki par tavējiem?