Latvijas vetārsti ceļ trauksmi un brīdina, ka ļoti daudzi dzīvnieki iet bojā šī iemesla dēļ! Ārkārtēji!

Veterinārārsti ir satraukti par šo situāciju – daudzi saimnieki rūpējas par savu veselību un pasargā sevi no ērču pārnēsātajām slimībām, taču bieži aizmirst par savu mājdzīvnieku.

Kad notiek neizbēgamais, viņi jūtas bezspēcīgi. Kāds raidījums uzklausīja skumjos saimnieku stāstus un deva padomus, kā atpazīt, kad drauds ir tuvu un kā reaģēt nekavējoties.

Šopavasar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes veterinārajā klīnikā Jelgavā ir konstatēts, ka ērču kodums ir izraisījis satraucošu suņu viņsaulē aiziešanas gadījumu pieaugumu. Klīnikā regulāri tiek sastopami gadījumi ar ērču pārnēsātām sl**ībām.

 

Pirms desmit gadiem babezioze suņiem bija reti sastopama. Sakarā ar klimata pārmaiņām, kad kļūst siltāk, parādās arī ērču pārnēsātie asins parazīti, kas agrāk bija mazāk izplatīti. Tagad šī slimība ir kļuvusi par ikdienišķu parādību, un līdz pat 45% suņu pēc saslim**nas nespēj atveseļoties.

Traģiskā n**es statistikā iekļuva arī porcelāna mākslinieces Airas Lesiņas suns Barons, kurš saslima ar babeziozi un aizgāja mūžībā četru gadu vecumā. Toreiz, kad suns sasl**a,

Lasi vēl: Pasaule ir zaudējusi leģendu un iedvesmotāju: no šīs dzīves mūžībā devusies ievērojama personība

Airas nebija klāt, un, kad viņa atgriezās, bija jau par vēlu. Airai vienmēr paliks sirdī atmiņas par Baronu, bet tagad jaunais suns – toipūdelis Hugo – dziedē sāpes par zaudējumu. Katra atrastā ērce melnajā suņa kažokā liek Airai sirdij strauji sit panika.

Ja tomēr ērce piesūkusies, to jānoņem no dzīvnieka pēc iespējas ātrāk, jo babēzijas parazīts organismā var iekļūt 2 līdz 3 dienas pēc ērces kodiena. Visefektīvākais veids, kā pasargāt mājdzīvnieku, ir izmantot pretērču aizsardzības līdzekļus.

 

Leave a Comment