VID paziņojis cik patiesībā maz naudas drīkst saņemt uz konta no radiem un draugiem

“Ja cilvēki vēlas pārsūtīt naudas līdzekļus starp ģimenes locekļiem vai personām, kuras ir saistītas ar trešo radniecības pakāpi, kā tas ir noteikts Civilkodeksā (piemēram, vecāki, vecvecāki, bērni, mazbērni, brāļi, māsas, tantes, onkuli un māsīcas) tad parasti zinām, ka problēmas tam nevajadzētu sagādāt, vai ne?

Tālāk attiecīgi šī finansiālā pārsūtīšana notiek vienā mājsaimniecībā, lai sniegtu atbalstu dzīvojošajiem mājsaimniecības locekļiem (piemēram, vecāki, kuri palīdz bērniem, vai vecvecāki, kuri palīdz pēcnācējiem).

Tad viss parasti ir diezgan vienkārši un cilvēki parasti nemaz neuztraucas par nezināmām sekām. Tomēr šajā situācijā viss var būt pavisam savādāk un beigās gadīties, ka vēl paliksiet vainīgs situācijā, kur cilvēkam vienkārši pārsūtat naudu. Tūlīt sapratīsiet, par ko tieši iet runa!

Situācijas novērtēšana no VID šajā gadījumā ir salīdzinoši vienkārša – jautājums ir par to, cik liela ir pārskaitītā summa. Pienākumi saistībā ar naudas pārsūtījumu ģimenes locekļiem, kuri dzīvo kopā vai ir saistīti laulībā, ir relatīvi vienkārša un saprotama procedūra.

Lasi arī: Vērsis būs grūti izdarīt izvēli, bet Strēlnieks būs laimīgs; Dienas horoskops 12. novembrim visām zodiaka zīmēm

Lasi arī: Cilvēki ļoti samulsuši par Latvijas policijas komentāru pazudušās Annas lietā

Jāatzīmē, tomēr, ka ir noteikti ierobežojumi attiecībā uz naudas pārsūtījumu personām, kuras nav likumīgi precējušās.

Saskaņā ar civiltiesībām dāvanas no fiziskām personām, kuras nav saistītas ar saņēmēju līdz trešajai pakāpei un nav likumīgie dzīvesbiedri, tiek uzskatītas par neapliekamām ar nodokli, ja to kopējā vērtība gadā nepārsniedz 1425 eiro.” Taču pagaidiet, jo tas ir tikai iesākums! Visa kopējā situācija ir tomēr krietni sarežģītāka, nekā no pirmā acu uzmetiena varētu iedomāties!

Lai neiekļūtu nepatikšanās, noteikti jāaplūko, kā tas var skart tieši Jūs!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

Leave a Comment