Tomātiem būs lielāka raža, ja dārznieki jūlijā izvairīsies no vienas vienkāršas kļūdas

Vasaras beigās tomāti sasniedz savu attīstības noslēguma posmu, un tieši šajā laikā daudzi dārzkopji neapzināti var kaitēt ražai.

Bieži vien, turpinot kādu šķietami pareizu, bet kļūdainu kopšanas paradumu, tomātu augļi plaisā vai pat saslimst ar slimībām. Lai gan jūlija beigās tomātu stādi izskatās spēcīgi, augsti un ar nobriedušiem vai briestošiem augļiem, dārznieki nereti pieļauj kļūdu, kas var sabojāt visu iepriekšējo darbu.

Bieži tiek uzskatīts, ka tomāti šajā posmā prasa intensīvu un regulāru laistīšanu, taču dārzkopības eksperte Niki Džabura (Niki Jabbour) no Savvy Gardening uzsver, ka laistīšanas samazināšana šajā attīstības brīdī var būt daudz izdevīgāka.

Pārlaistīšana tieši augļu gatavošanās laikā veicina to plaisāšanu un palielina slimību risku. Tāpēc ir svarīgi pielāgot kopšanu tomātu vajadzībām, nevis vadīties pēc iepriekšējiem ieradumiem. Kontrolēts mitruma daudzums palīdz saglabāt augļus veselus un uzlabo to kvalitāti.

Atbrīvojieties no mājas mušām dabiskā veidā ar šo aromātisko augu, kas jums iespējams jau ir

Pārmērīga tomātu laistīšana vasaras beigās var ne tikai sabojāt ražu, bet arī būtiski ietekmēt augļu garšu

Kad augļi nogatavojas, pārāk daudz ūdens var likt tiem strauji uzbriest, kas bieži noved pie mizas plaisāšanas vai pat augļu pārplīšanas. Šādos gadījumos liela daļa ražas var kļūt nederīga.

Turklāt laistīšanas pārmērība var ietekmēt arī tomātu garšas kvalitāti. Sausākos apstākļos tomāti dabiski uzkrāj vairāk cukuru, kas piešķir augļiem izteiktāku saldumu un bagātīgāku garšu. Savukārt pastāvīga un intensīva laistīšana atšķaida šo dabisko cukuru koncentrāciju, padarot garšu pliekanāku un mazāk izteiktu.

Dārzkopības speciāliste Niki Džabura skaidro: “Kad vasaras vidū vai nogalē sāk nogatavoties pirmās augļu ķekaru ogas uz maniem lielaugļu tomātu stādiem, es apzināti samazinu to laistīšanu. Tas ne tikai palīdz veidot koncentrētāku augļu garšu, bet arī būtiski samazina plaisāšanas un sadalīšanās risku, ko izraisa pārlieku daudz mitruma.”

Tādēļ pieredzējuši dārznieki iesaka – tomātiem nogatavošanās laikā nevajag pārspīlēt ar ūdeni.

Labāk ļaut augsnei nedaudz izžūt starp laistīšanām, lai augļi varētu attīstīties lēni, dabiski un ar izcilu garšu.

Kā pareizi laistīt tomātus vasaras beigās – kas jāzina pieredzējušiem dārzniekiem

Vasaras otrajā pusē, kad tomātu augļi sāk mainīt krāsu un tuvojas pilnīgai gatavībai, ir būtiski mainīt laistīšanas pieeju. Lielākā kļūda, ko daudzi dārzkopji pieļauj šajā posmā, ir turpināt laistīt augus tikpat intensīvi kā augšanas sezonas sākumā. Tomātiem tas var radīt vairāk ļaunuma nekā labuma.

Pati interesantākā informācija gan tikai seko raksta otrajā daļā

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk