Valsts apņēmusies intensīvāk uzmanību vērst iedzīvotājiem, kuri no kartes ņem ārā naudu – kādu summu nepārkāpt?

Valsts apņēmusies intensīvāk uzmanību vērst Latvijas iedzīvotājiem, kuri no kartes ņem ārā naudu. Ir summa pēc, kuras tiks jums pievērsta pastiprināta uzmanība. 

Bankomāti Latvijā ir populāri. 2023. gadā Latvijā bija 1034 bankomāti, kas ir vidēji viens bankomāts uz 1900 iedzīvotājiem. Tas ir salīdzinoši augsts rādītājs Eiropas Savienības kontekstā.

Bankomātus Latvijā izmanto gan skaidras naudas izņemšanai, gan dažādu maksājumu veikšanai, piemēram, komunālo maksājumu, mobilo tālruņu rēķinu un citu maksājumu veikšanai. Arvien vairāk bankomātu piedāvā arī bezkontakta maksājumu iespēju.

Lai gan bankomātu skaits Latvijā pēdējos gados ir nedaudz samazinājies, tie joprojām ir svarīgs iedzīvotāju ikdienas finanšu instruments. Bankomāti ir ērti pieejami un ļauj veikt dažādus maksājumus ātri un vienkārši.

Izpildi šo testu: 

Pārbaudi savas zināšanas par latviešu žargonvārdiem!

Vai zini ko nozīmē šie latviešu žargonvārdi? 

1 / 3

Vai zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

2 / 3

Vai zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

3 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

Your score is

The average score is 50%

0%

 

Papildus bankomātiem Latvijā ir pieejama arī plaša banku filiāļu tīkla infrastruktūra, kā arī arvien vairāk iedzīvotāju izmanto internetbankas un mobilās bankas pakalpojumus.

Mācītāji norāda, ka šajās dienās ir labāk izvairīties no kapsētas apmeklējuma – pat ja tā ir tuvinieka dzimšanas diena

Tā kā iedzīvotāju paradumi mainās un arvien vairāk maksājumu tiek veikti elektroniski, ir iespējams, ka bankomātu skaits Latvijā turpinās samazināties. Tomēr bankomāti joprojām spēlēs svarīgu lomu iedzīvotāju ikdienas finanšu sistēmā.

Lasi arī: Līdz maija beigām daudzi tūkstoši Latvijas iedzīvotāju saņems zvanu no CSP; Kas jāzina?

Interesanti, ka 2023.gadā Latvijā bija 1034 bankomāti. Vidēji viens bankomāts apkalpo 1900 iedzīvotājus. Aptuveni 70% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem regulāri izmanto bankomātus. Tas nozīmē, ka katru dienu bankomātus varētu izmantot aptuveni 700 000 cilvēku.

Bet vai tu zināji, ka Valsts ir apsvērusi iespējas, ka pastiprinātu uzmanību būs jāvērš tiem iedzīvotājiem, kuri bieži no savas maksājuma kartes ņem ārā naudu un ne tikai. Ir vērts noskaidrot vai tu nebūsi šajā cilvēku lokā!

 

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment