Dalos ar lielisku gurķu marinēšanas veidu, tie iznāk kraukšķīgi, saldskābi, ļoti pikanti – vienkārši garšīgi! Izmēģiniet šo recepti vismaz vienu reizi, un es jums apliecinu, ka tā kļūs par vienu no jūsu iecienītākajām.
Un lūk, noslēpums, ka manas burkas nekad nesprāgst, ir rūpīgā izejvielu un burku sagatavošana konservēšanas procedūrai. Neesiet slinki – un jūsu sagataves nostāvēs ilgi un bez problēmām.
Lai būtu vieglāk, es visu aprakstīšu pa posmiem. Starp citu, tikai rakstīt un lasīt ir ilgi, bet darīt, patiesībā, viss ir ļoti viegli un ātri:
1. Sagatavojiet gurķus. Nomazgājiet; ja vēlaties – nogrieziet astītes (bet var iztikt arī bez tās) un ievietojiet dārzeņus bļodā vai spainī. Piepildiet bļodu vai spaini ar aukstu ūdeni un atstājiet gurķus tajā vismaz uz četrām stundām, bet labāk – uz sešām.
Šajā laikā ūdens aizpildīs augļu tukšumus – pēc tam gurķi uzsūks mazāk sālījuma. Tas tiek darīts, lai dārzeņi burkās pēc tam nepaliktu bez marinādes. Tas bieži gadās, ja mērcēšanas procedūru neveicat pēc visiem noteikumiem.
2. Tālāk garšvielas. Vienai trīs litru burkai sagatavo:
4 ķiploku daiviņas
1-2 lielas lauru lapas
5-6 gabaliņus aso melno un raudenes piparu
1 mārrutku lapu
1 dilles lietussargu
4-5 ķiršu un upeņu lapas
3 tējkarotes sāls
1 tējkarote cukura
100 ml galda 9 % etiķa
Jums, protams, būs vajadzīgi arī gurķi, burkas, aizskrūvējami vāciņi un liels katls ar ūdeni.
Ja gatavosiet gurķus burkās ar citu tilpumu, tad aprēķiniet, kādā daudzumā jums būs vajadzīgas sastāvdaļas. Es, piemēram, gurķus gatavoju pusotra litra traukos – tāpēc visas sastāvdaļas dalīju uz pusēm.
3. Izmazgājiet kārtīgi burkas vai sterilizējiet tās. Es pati nesterilizēju, tikai rūpīgi nomazgāju traukus ar mazgāšanas līdzekli vai (ja burku ir daudz) – ievietoju trauku mazgājamajā mašīnā intensīvā režīmā. Uzreiz pagatavojiet vajadzīgo skaitu vāciņu.
4. Piepildiet burkas ar garšvielām un ievietojiet tajās gurķus pēc iespējas ciešāk, līdz pat augšai.