Nepatīkama ziņa visiem, kuri mēdz pārvietoties reizēm ar sabiedrisko transportu! Slikti gan..

Lai gan sabiedriskais transports sniedz daudz priekšrocību, tam ir arī daži mīnusi:

Ierobežota mobilitāte: Sabiedriskā transporta maršruti un saraksti var būt ierobežoti noteiktās vietās vai laikos, kas var ierobežot cilvēku mobilitāti un elastīgumu plānot ceļojumus.

Nepastāvīga laika grafika: Dažreiz sabiedriskais transports var ciest no nepastāvīgas laika grafikas, kavējumiem vai neregulāriem izbraukumiem, kas var izraisīt vilšanos un papildu gaidīšanas laiku.

Pārpildījums: Lielākām pilsētām un sabiedriskajiem transporta līdzekļiem var būt tendence būt pārpildītiem, it īpaši pīkstundās vai galvenajos maršruta punktos, kas var padarīt ceļošanu neērtu un nepatīkamu.

Privātuma trūkums: Sabiedriskais transports var būt nepiemērots, ja cilvēkiem ir nepieciešams privātums vai ja viņi vēlas būt vieni savā ceļojumā.

Ierobežota maršrutu tīkla pārklājuma: Dažās reģionālās vai lauku teritorijās sabiedriskā transporta pakalpojumi var būt ierobežoti vai pat trūkst pilnībā, kas var sarežģīt pārvietošanos, it īpaši tiem, kas dzīvo ārpus pilsētu centriem.

Kādas ir izmaiņas?

Lasi vēl: Aizsaulē devies cienījama šova dalībnieks: ”Kad mums paziņoja mēs pat atbildēt nespējām”

ATD norāda, ka precīzā informācija par jaunajām biļešu cenām būs pieejama biļešu tirdzniecības punktos vai pie pārvadātājiem.

Biļetes, kas iegādātas elektroniski mobilajās lietotnēs vai internetā, būs pieejamas par zemāku cenu, jo jaunā biļešu sistēma tiecas mainīt pasažieru paradumus un veicināt biļešu iegādi tiešsaistē, nevis pie vadītāja vai kasēs, paziņo ATD.

ATD atgādina, ka pagājušajā decembrī Sabiedriskā transporta padome apstiprināja jaunu reģionālā sabiedriskā transporta biļešu un tarifu sistēmu, kas tiks ieviesta pakāpeniski no šī brīža līdz pat 2025. gadam.

Jaunajā tarifu sistēmā tiks ieviesta minimālās braukšanas maksas koncepcija, taču, lai to piemērotu pilsētu sabiedriskā transporta sistēmās, tiks noteikta minimālā braukšanas maksa, piemēram, Rīgā tā būs 1,5 eiro, citās pilsētās – 1 eiro, bet ārpus pilsētām – 0,7 eiro.

ATD norāda, ka tarifu maksas izmaiņas mazos vai vidējos attālumos autobusos jaunajā tarifu sistēmā būs relatīvi nelielas, lai neradītu spiedienu uz tiem pasažieriem, kuri bieži izmanto sabiedrisko transportu, tomēr dažos gadījumos ir paredzēts lielāks tarifu pieaugums.

Turklāt, lai stiprinātu vilcienu kā sabiedriskā transporta mugurkaulu, jau esošajos vilciena un autobusu savienojumos Aizkrauklē, Tukumā, Krāslavā un Dagdā plānots ieviest jaunu biļešu veidu “Vilciens+”, ar kuru īsos braucienos ar autobusu no vai uz vilciena pieturas punktu varēs ceļot bez papildu maksas vai par minimālu samaksu.

 

Leave a Comment