Kāda sieviete nikna un atklāj ar ko saskārās gaidot no VID pārmaksātos nodokļus: ”Daudzi nesaņems”

Kāda sieviete nikna un sašutusi par radušos situāciju sakarā ar nodokļu deklarāciju. Viņa atklāj ar ko saskārās gaidot no VID pārmaksātos nodokļus. 

Nodokļu pārmaksa var rasties dažādu iemeslu dēļ:

1. Piemērojot diferencēto neapliekamo minimumu:

Ja gada laikā ienākumi ir bijuši zemāki par 21 600 eiro (2024. gadā), iesniedzot deklarāciju, var atgūt pārmaksāto nodokli par neizmantoto gada neapliekamo minimumu.

Ja gadā nav strādāti visi 12 mēneši, var atgūt neizmantoto neapliekamo minimumu par tiem mēnešiem, kad nebija ienākumu.

Ja ir apgādājamie, par katru no tiem var saņemt atvieglojumus 250 eiro mēnesī (3000 eiro gadā), kas var palielināt pārmaksājamā nodokļa apmēru.

Izpildiet testu: 

Pārbaudi savas zināšanas par latviešu žargonvārdiem!

Vai zini ko nozīmē šie latviešu žargonvārdi? 

1 / 3

Vai zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

2 / 3

Vai zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

3 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

Your score is

The average score is 50%

0%

 

2. Piemērojot progresīvās nodokļu likmes:

Ja gada laikā ienākumi ir bijuši nevienmērīgi sadalīti, var rasties situācija, kad daļai ienākumu ir piemērota zemāka nodokļa likme, bet citai – augstāka. Iesniedzot deklarāciju, var pārrēķināt nodokli un saņemt pārmaksu.

Kā saņemt nodokļu pārmaksu?

Lasi arī: CSDD pārstāvis norādījis; “Zaudēt tiesības būs viegli, bet to atgūšana var prasīt pat vairākus gadus!”

“Kārtējais karaliskās ģimenes triks?” – briti vairs netic, ka Keita Midltone uzturas Vindzoras pilī un apvaino monarhiju safabricētās ziņās

Ja ir iesniegta gada ienākumu deklarācija, VID automātiski pārrēķina nodokļus un atmaksā pārmaksāto summu uz norādīto bankas kontu. Ja deklarācija nav iesniegta, to var iesniegt elektroniski VID EDS vai klātienē VID klientu apkalpošanas centros.

Par šo viss ir skaidrs, bet tagad atliek noskaidrot vēl – kā rodas nodokļu parāds? 

1. Nepareizi aprēķināti nodokļi:

Ja darba devējs ir aprēķinājis nodokļus nepareizi, piemēram, nepiemērojot atvieglojumus, var rasties parāds. Ja ir veikta saimnieciskā darbība un nav pareizi aprēķināti nodokļi, var rasties parāds. Ja ir pārdoti nekustamie īpašumi un nav samaksāts nodoklis, var rasties parāds.

Lasi arī: Ja cilvēka vārdā ir kāds no šiem 3 maģiskiem burtiem, tad viņš ir īsts laimes luteklis. Skaties, varbūt arī tev ir šīs izredzes!

2. Neveikti nodokļu maksājumi:

Ja nav savlaicīgi veikti nodokļu maksājumi, var rasties parāds. Ja nav iesniegta gada ienākumu deklarācija, var rasties parāds. Ja ir ignorēti VID pieprasījumi par nodokļu nomaksu, var rasties parāds.

Kāda Latvijas iedzīvotāja soctīklos publiskoja ļoti dusmīgu ziņu. Viņa saskārusies ar ļoti neparasti situāciju gaidot no VID pārmaksātos nodokļus, tomēr tā arī nesagaidīja.. Kas notiek? Viņa nolēma atklāt..

 

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment