Interesanti iemesli, lai iestādītu kadiķi netālu no mājas

Kadiķa stādīšana daudziem šķiet diezgan rūpīgs uzdevums. Tomēr patiesībā ar to ir diezgan viegli tikt galā.

Labprāt pastāstīsim par visām pareizas kadiķu stādīšanas niansēm. Un arī dalīsimies padomos, kā pareizi rūpēties par šo brīnišķīgo augu.

Lai audzētu šo nepretenciozo krūmu savā dārzā, vispirms jāizvēlas pareizā vieta. Ir svarīgi zināt, ka tikai dažas kadiķu šķirnes var paciest ēnojumu. Lielākā daļa šī krūma sugu labi aug tikai saulainās vietās.

Ja nav iespējams nodrošināt augam pietiekamu gaismas daudzumu, labāk nekavējoties izvēlēties kadiķu šķirni, kas var izturēt neparastus apstākļus. Tas varētu būt horizontāls vai ķīniešu kadiķis.

Ir svarīgi arī nodrošināt, lai krūms būtu pietiekami aizsargāts no vēja. Piemēram, stādot kadiķi rudenī, ir nepieciešams uzstādīt rāmja pajumti, kas veiks aizsargfunkciju.

Starp citu, kadiķis jāstāda no aprīļa sākuma līdz septembra vidum.

Kadiķa stādīšana

Stāda sagatavošana stādīšanai

Pirms krūma stādīšanas ir nepieciešams noņemt sausās skujas pie tā pamatnes. Ja stādam ir bojāti dzinumu gali, tie arī jānoņem.

Lai palīdzētu augam ātrāk iesakņoties jaunā vietā, tas vispirms jāiemērc sakņu veidošanās stimulatorā. Šajā gadījumā mērcēšanas traukam jābūt pietiekami lielam, lai ērti ievietotu trauku ar stādu un pilnībā iegremdētu to šķīdumā.

Lasi vēl: Interesantas idejas ar ko nomainīt akmens apmali ap puķu dobi

Kadiķu tieša stādīšana

Stādīšanas bedre ir bagātīgi jāaplaista ar aukstu ūdeni. Tālāk, pašā centrā, jums jāizveido iedobums, kas atbilst stāda sakņu bumbai.

Pēc tam uzmanīgi izņemiet kadiķi no trauka un nedaudz iztaisnojiet auga saknes. Stāds jāievieto bedrē tā, lai saknes kakls paceltos aptuveni 3 cm virs zemes līmeņa.

Pēc tam mēs piepildām tukšumus ar augsni un aplaistām krūmu ar aukstu ūdeni.

Ir vērts atzīmēt, ka stādu ar vertikālu vai izpletušu vainaga formu vislabāk piesiet ar mīkstu virvi pie koka tapām.

Un galu galā atliek tikai mulčēt koka stumbra apli ar kūdru (apmēram 4 cm slānis).

Kadiķa kopšana pēc stādīšanas

Lai skujkoku stādi nekļūtu dzelteni, ir jānodrošina tiem pienācīga aprūpe.

Tātad, nedēļu pēc stāda stādīšanas zemē, tas ir nepieciešams laistīt ar fungicīda šķīdumu. Šī procedūra nodrošinās augsnes dezinfekciju un pasargās krūmu no nevēlamām kaitēm.

Kadiķis mīl mitrumu, tāpēc neatkarīgi no laika apstākļiem tas ir jālaista reizi nedēļā ar 16–17 litriem ūdens.

Papildus ūdenim jaunais augs divas reizes mēnesī ir jālaista arī ar sakņu veidošanās stimulatoru. Un jau vasaras beigās augsne jāapmēslo ar īpašu minerālvielu skujkoku augiem un atkārtoti jāmulčē koka stumbra aplis.

Pazīmes un māņticības

Tiek uzskatīts, ka kadiķa krūms var pasargāt pagalmu no ļaunajiem gariem. Saskaņā ar leģendu, pirms ieiešanas pagalmā ļaunajiem gariem būs jāsaskaita visas skujas, un, tā kā to ir pārāk daudz, to izdarīt ir gandrīz neiespējami.

Turklāt cilvēki uzskata, ka kadiķis atbaida problēmas un visa veida kaites no tās teritorijas īpašniekiem, kurā tas aug.

“Ja no jauna krūma nogriež zaru, aizdedzina to un nēsā pa māju, nelaimes apies šo teritoriju ,” vēsta cita tautas zīme.

Uz palodzes atstātie kadiķa zari piesaista mājā pozitīvu enerģiju un attīra mājas auru.

Un kadiķa čiekurs, kas ceļojuma laikā nejauši iekrīt makā vai kabatā, pareģo veiksmi un labvēlīgu atgriešanos mājās.