Interesantas idejas ar ko nomainīt akmens apmali ap puķu dobi

Iesācējiem dārzniekiem puķu dobes dizains šķiet ļoti sarežģīts un dārgs uzdevums. Tomēr patiesībā tajā nav nekā sarežģīta. Un jūs varat sakopt savu dārzu pat ar ļoti ierobežotu budžetu.

Puķu dobes izveides panākumu atslēga ir izpratne par to, kādu rezultātu vēlaties sasniegt beigās. Un rezultāts, savukārt, ir atkarīgs no tā, cik rūpīgi tika izstrādāts rīcības plāns un cik dziļi iepriekš tika pētīta dārza dekorēšanas māksla.

Puķu dobes un puķu dārzu dizains

Lai skaisti un kvalitatīvi noformētu puķu dobi vai puķu dārzu, vispirms ir jāsaprot, kā tie atšķiras viens no otra.

Klasiskā versijas puķu dobe ir regulāras ģeometriskas formas konfigurācija, kuras kontūras līnija ir slēgta. Šajā gadījumā tā parasti šķiet nedaudz pacelta virs pārējās teritorijas.

Tikai daži cilvēki nolemj veidot puķu dobi ar daudzgadīgiem augiem. Parasti nelielas puķu dobes pagalmā ir dekorētas ar dažādiem viengadīgiem augiem, kuru ziedēšana iekrīt vienā un tajā pašā periodā.

Starp citu, puķu stādīšanas shēmas provizoriska izstrāde ir viens no svarīgākajiem punktiem puķu dobes dizaina plānā. Steidzama stādu un sēklu iegāde bieži vien rada tikai nevajadzīgas izmaksas un liekas raizes.

Puķu dārzs ir puķu dobes apakštipi, kas izceļas ar nelīdzenumu un neatkarību. Tiem var būt absolūti jebkura forma. Un to galvenā iezīme ir skaidru robežu trūkums, kas tās atdala no pārējās teritorijas.

Turklāt puķu dārzā var stādīt visdažādākos augus, neuztraucoties par to ziedēšanas sinhronitāti.

Lai izlemtu starp puķu dārzu un klasisko puķu dobi, jums jāizlemj, kur tieši atradīsies nākotnes puķu stādījumi.

Piemēram, dārzā vislabāk izskatās puķu dobe ar skaidru, apaļu kontūru. Apaļā forma lieliski iederas jebkurā telpā. Atšķirībā no citām ģeometriskām formām, tai nav stūru, un tāpēc tā neuzsver nevienu laukuma daļu.

Ja ziediem ir jāaug pie lieveņa, varat sākt ar robežu miksēšanu. Šajā gadījumā viss, kas jums jādara, ir vienkārši stādīt augus taisnā līnijā.

Runājot par puķu dobes un puķu dārza atdalīšanu no zāliena, daudzi dod priekšroku veidot apmali no akmens. Šāda veida žogs neapšaubāmi izskatās ļoti harmoniski un stilīgi. Tomēr, tuvojoties jautājuma praktiskajai pusei, var pamanīt būtiskus trūkumus.

Lasi vēl: Upenes: dārznieka padomi, ko nedrīkst stādīt blakus šīm ogām

Tikai pāris mēnešus pēc puķu dobes nožogošanas akmeņi sāk aizaugt ar nezālēm un zaudē savu reprezentablo izskatu. Turklāt zāles pļaušana kļūst ārkārtīgi neērta. Pēc tikai sešiem mēnešiem laiks, kas pavadīts puķu dobes un zāliena sakopšanai, sasniedz neticami augstus apmērus.

Un bez visa pārējā, pēc 2-3 gadiem akmeņi gandrīz pilnībā iegrimst zemē. Šī iemesla dēļ apmale būs pastāvīgi jāuzstāda no jauna.

Vienkāršākā un lētākā alternatīva akmens apmalei ir neliela paštaisīta rieva. Lai to izdarītu, viss, kas jums jādara, ir izrakt caurumu puķu dobē līdz pusei lāpstas 45 grādu leņķī. Un tad mulčējiet zemi ar nopļautu zāli vai koka skaidām.

Šis žogs izskatās diezgan jauki. Un turklāt tas ir ļoti praktiski, atšķirībā no citām iespējām. Ilgstošu lietavu laikā tas kalpos kā dabiska drenāžas sistēma.

Kā redzat, puķu dobes un puķu dārzu projektēšanai nav nepieciešams tērēt milzīgu laiku un resursus. Viss, kas jums jādara, ir parādīt nedaudz iztēles!