8 no grūtākajām lietām, kas jānotīra jūsu mājās un pareizais veids, kā tās notīrīt

Bieži vien mēs domājam, kā labāk iztīrīt dažāda veida elementus mūsu dzīvesvietā, šeit būs pieejami 8 padomi, kā labāk tikt galā ar spodrību mūsu mājās.

 

1. Žalūzijas

Nav noliedzams, ka, tīrot žalūzijas, nepieciešama pacietība. Šielogu aizsegi ir putekļu magnēti, un saules stari ir īpašinepiedodami, izceļot katru nokavēto vietu uz katras spraugas.Labākie tīrīšanas paņēmieni ir atkarīgi no žalūziju veida, tomateriāla, lameļu izmēra un ekspluatācijas.

Ar savām smalkajām un tievajām horizontālajām līstītēmpopulārās Venēcijas žalūzijas var būt murgs, kas jātīra, kad tāskarājas logā. Bieži vien tas ir saistīts ar neveiklu stiepšanos,vienlaikus cenšoties noturēt grozītās žalūzijas savās vietās unizvairīties no netīra ūdens pilēšanas uz saviem mājokļaiekārtojuma priekšmetiem vai grīdas seguma zemāk.

Lasi vēl: Padomi kā pagatavot karbonādes pareizi, lai šī process būtu vienkāršāks

Bieži vien žalūzijas ir vieglāk izņemt no loga, paņemot ārā unieklājot uz aizsargājošas zemes loksnes. Pirms skalošanas araukstu ūdeni un gaisa žāvēšanu izmanto spaini silta, ziepjainaūdens un sūkli, lai ātri un maigi notīrītu katru spraugu. Ja jumstrūkst vietas vai žalūzijām nepieciešama dziļa mērcēšana,ielieciet tās vannā, kas piepildīta ar siltu ūdeni un dažāmtrauku ziepēm.

Iknedēļas akla putekļu lupatas pārbīdīšana pār līstītēm nozīmē,ka nebūs tik regulāri jātīra vai jāberž tik intensīvi.

2. Netīras notekas

Smērvielu, pārtikas atkritumu, matu, ziepju traipu un citu drazuveidošanās var radīt dublētas drenāžas. Esiet proaktīvs ar savutīrīšanu, lai nevajadzētu izsaukt santehniķi aizsērējušāsnotekcaurules attīrīšanai. Regulāri pa noteku lej verdošu ūdeni,kam seko 1/2 tase cepamās sodas un pēc tam pustase baltā etiķa. Tam vajadzētu atraisīt visus atlikušos gružus, pirms tie kļūst pārāk biezi.

3. Paklāju traipi

Kucēnu peļķes un sarkanvīna noplūdes uz nevainojamā paklāja var izraisīt paniku. Par laimi, izmantojot dažas ātras un specifiskas stratēģijas, ir iespējams noņemt paklāja traipus.

Vislabākais, ko varat darīt, ir pēc iespējas ātrāk noslaucīt visus liekos traipus. Paklāja traipu likvidēšana ir jo grūtāka, ja ilgāk šķidrums ir iesūcies. Ja nepieciešams izmantot traipu likvidēšanas šķīdumu, vienmēr vispirms to iepriekš izmēģiniet uz neredzamas paklāja daļas.

Lielākajai daļai ēdiena un dzērienu traipu ir piemērots maigs šķīdums, kas sastāv no 1/4 tējkarotes trauku mazgāšanas līdzekļa un 1 tases silta ūdens. Nepārspīlēijet ar mazgāšanas līdzekli, citādi galarezultātā jums radīsies dubļains haoss. Uzklājiet šķīdumu saudzīgi, sākot no ārpuses un virzoties uz iekšu, lai nepieļautu traipa izplatīšanos, un noslaukiet, nevis berzējiet. Rūpīgi noskalojiet, nepiesūcot paklāju, un noslaukiet lieko mitrumu.

4. Virtuves izlietnes

Pētījumi liecina, ka virtuves izlietnes un to sūkļi parasti ir visinfekciozākās vietas mūsu mājās. Lai uzturētu izlietni higiēniski tīru, no tās jānovāc baktēriju piesātinātas jēlas gaļas un citu pārtikas produktu daļiņas.

Pēc izlietnes lietošanas mazgāšanai vai ēdiena sagatavošanai noslaukiet to ar tīru sūkli, mikrošķiedras drānu vai vienreizlietojamu papīra dvieli, kas iemērkts trauku ziepēs un siltā ūdenī.

Sanitizējiet, izmantojot mājsaimniecībā lietojamā hlora balinātāja šķīdumu ar attiecību 1 ēdamkarote uz tasi ūdens. Pirms noskalošanas atstājiet to uz virsmas vismaz vienu minūti. Katru dienu pagatavojiet jaunu dezinfekcijas šķīdumu, jo pēc 24 stundām tas zaudē savu efektivitāti.

5. Griestu ventilatori

Mēs netērējam daudz laika, skatoties uz saviem griestiem, tāpēc ir viegli aizmirst par ventilatoru un gaismas ķermeņu tīrīšanu. Tomēr, katru mēnesi tos notīrot, jūs samazināsiet putekļu daudzumu savā mājoklī. Tas var palīdzēt mazināt alerģiju problēmas un neļaut gružiem nokrist uz mēbelēm un grīdas seguma.

Lai piekļūtu lāpstiņām, iespējams, būs jānoņem ventilatora vāks, un vieglāk rūpīgi iztīrīt gaismas ķermeņus, ja tos var noņemt un iztīrīt uz zemes. Parasti pietiek noslaucīt ar siltu ūdeni un trauku ziepju šķīdumu, lai noņemtu putekļu slāņus un zirnekļu tīklus.

Ja, lai piekļūtu šiem gaismekļiem, ir jāizmanto kāpnes, pārliecinieties, ka tās ir stabilas, pilnībā atvērtas, fiksētas. No grīdas seguma un mēbelēm pasargā no krītošām daļiņām, uzliekot virs tām drānu vai plastmasas plēvi. Neaizmirstiet ļaut armatūrai pilnībā nožūt, pirms to atkal ieslēdzat.

6. Cepeškrāsnis

Cepeškrāsnis ir viena no visgrūtāk iztīrāmajām vietām virtuvē, jo uz tām ir uzkrituši pieceptie tauki un netīrumi, kā arī plānas stiepļu restes. Pēc visas tīrīšanas jūs parasti esat noskalojies un nosmērējies ar karbonizētiem melniem traipiem.

Efektīvas cepeškrāsns tīrīšanas atslēga ir pēc katras lietošanas reizes noslaucīt atdzisušo cepeškrāsns iekšpusi (ieskaitot plauktus) ar siltu ūdeni un attaukojošām trauku ziepēm. Tas nozīmē, ka jums nebūs jātiek galā ar bieziem, pielipušiem, dūmojošiem netīrumiem. Ja uz cepeškrāsns ir spēcīgāki traipi, ļaujiet ziepju šķīdumam nostāvēties pusstundu, lai tas iedarbotos, vai izmantojiet maigi abrazīvu tīrīšanas līdzekli, izmantojot tīrīšanas spilventiņu.

Ja iespējams, izvairieties no asiem ķīmiskiem tīrīšanas līdzekļiem, jo tie var būt bīstami veselībai, un, ja tie netiek pienācīgi noskaloti, tie var nonākt saskarē ar pārtiku.

7. Flīžu šuvju java

Daudzu vannas istabu problēma ir rupja šuvju java. Šis porainais materiāls var kļūt par pelējuma un pelējuma augsni, jo tas uzsūc mitrumu no mitras vides. Efektīvas flīžu javas tīrīšanas atslēga ir konsekvence.

Regulāra tīrīšana ar vecu zobu birsti vai speciālu šuvju birsti novērš grūti noņemtās sporu un traipu uzkrāšanos. Izmantojiet maigu abrazīvu tīrīšanas līdzekli, kas palīdz novērst rūsu un kaļķakmeni, un izsmidziniet ar sārmainu komerciālu pelējuma un pelējuma tīrīšanas līdzekli. Izvairieties no tīrīšanas līdzekļiem uz skābes bāzes, kas var noārdīt javu, un eļļainām ziepēm, kas atstāj lipīgas paliekas.

8. Zem ierīcēm (un mēbelēm)

Zem smagām ierīcēm un lielām mēbelēm, piemēram, dīvāniem un gultām, var atrasties spraugas, kurās mitinās putekļu zaķi, drupatas un nezin kas vēl. Ņemot vērā, ka bieži vien sprauga ir pārāk maza, lai tajā ievietotu putekļusūcēja šļūteni vai slaucīšanas birsti, ir viegli vienkārši pievērt acis. Tomēr gružu uzkrāšanās zem ierīcēm ir ne tikai nepatīkama – tā var ietekmēt to funkcionalitāti, turklāt pārtikas daļiņas var piesaistīt kaitēkļus.

Šis ir viens no gadījumiem, kad šķietami viltīgs tīrīšanas rīks ir ideāls palīgs šī uzdevuma veikšanai. Zem ierīcēm novietotajiem putekļu sūcējiem ir plakans, stingrs mikrošķiedras putekļu sūcējs, kas piestiprināts pie plāna, saliekama, teleskopiska roktura, kas ar minimālu piepūli atbrīvo šīs grūti aizsniedzamās vietas no netīrumiem.

Leave a Comment