Zilais supermēness 2023. gada 31. augustā: iezīmes un briesmas

Zilais supermēness – fenomens, kas apvieno retumu un skaistumu – priecēs debesu vērotājus 2023. gada 31. augustā.

Tas ir astronomisks notikums, kad pilnmēness sakrīt ar perigeju – Mēness tuvāko attālumu no Zemes tā orbītā. Šajā rakstā kopā ar Spogulis žurnālistiem aplūkosim, kāpēc Zilais supermēness ir unikāls un kā jūs varat sagatavoties tā novērošanai.

Kas ir Zilais supermēness un kādas ir tā iezīmes?

Zilais supermēness ir nosaukums otrajam pilnmēnesim viena kalendārā mēneša laikā, kas sakrīt ar Mēness tuvāko tuvošanos Zemei. Šajā kontekstā vārds “zils” nenorāda uz Mēness krāsu, bet gan norāda uz parādības retumu. Šis notikums notiek aptuveni reizi divarpus gados, un tas ir iespaidīgs skats nakts debesīs.

Lasi arī: Tiek ziņots, ka uz vairākām dienām dziedātāja Jurija Šatunova atdusas vieta nebūs pieejama apmeklētājiem – kāpēc?

Lasi arī: “Izvēloties karti, sajūti, kā gaidas plūst cauri vēnām..”; Izvēlies un uzzini, kādi padomi ir domāti tev

Šogad Zilais supermēness iekrīt 31. augustā. Tas būs tuvākais pilnmēness šajā gadā, padarot šo astronomisko notikumu īpaši nozīmīgu. Šai parādībai ir kultūras nozīme dažādās tradīcijās un folklorā. Lai to novērotu, naktī varat doties ārā un vērot mēnesi tā spožajā krāšņumā.

 

Kā novērot zilo supermēnesi, lai ieraudzītu tā skaistumu?

Lai izbaudītu šo unikālo parādību, nav nepieciešams īpašs aprīkojums. Vienkārši izvēlieties vietu ar minimālu apgaismojumu un tālu no gaismas avotiem, lai iegūtu vislabāko debesu skatu. Zilais supermēness rada iespaidīgu vizuālo iespaidu: Mēness šķiet lielāks un spožāks nekā parasti, jo atrodas tuvu Zemei. Šis ir brīdis, kad debesis var sniegt neaizmirstamu pieredzi.

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk un uzzinātu zilā supērmēness ietekmi uz mums un ko var darīt

Leave a Comment