Zeme guļ un tai nepatīk, ka to traucē: divas dienas, kad dārzā nedrīkst darīt nekādus darbus – šīs dienas ir jau ļoti tuvu!

Foto – Pexels

Saskaņā ar Mēness kalendāru un tautas tradīcijām maijs ir bagāts ne tikai ar saulainām dienām un dabas atmodu. Diemžēl maija mēnesī ir arī tādi periodi, kad labāk nolikt malā lāpstas un grābekļus, veltot laiku citām, ne mazāk svarīgām lietām.

Mēness kalendārs ir viena no svarīgākajām lietām, kam sekoja jau mūsu senči. Tas ir kalendārs, kas pamatojas uz mēneša fāzēm un to ietekmi uz cilvēka darbībām un dabas procesiem. Tas ietver informāciju par mēneša ciklu, jo īpaši par Pilnmēness un Jauna mēness periodiem, kā arī citām mēneša fāzēm.

Mēness kalendārs tiek izmantots dažādās kultūras un tradīcijās, lai noteiktu piemērotākos laikus dažādiem darbiem un aktivitātēm. Piemēram, dārznieki ļoti labi var izmantot mēness kalendāru, lai plānotu sēšanu un stādīšanu atkarībā no mēneša fāzēm un to ietekmes uz augu augšanu.

Izpildi testu!

Pārbaudi savas zināšanas par latviešu žargonvārdiem!

Vai tu zini ko nozīmē šie latviešu populārie žargonvārdi? 

1 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

2 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

3 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

Your score is

The average score is 40%

0%

Kopumā mēness kalendārs ir lielisks līdzeklis, kas palīdz cilvēkiem saprast un izmantot mēneša cikla ietekmi uz dažādām dzīves jomām. Šajā gadījumā – dārzkopību.

Foto – Pexels

Lasi vēl: Iespējams, ka tuvākajā laikā daudziem Latvijas autovadītājiem būs jāatvadās no pat līdz 2000 eiro

Būs zemeņu “jūra”: pavasarī izkaisiet šo bezmaksas mēslojumu virs dobēm.

Saskaņā ar to, jau pašā maija sākumā ir laiks harmonijai ar sevi un apkārtējo pasauli. Šajās dienās iekrīt Dilstošs Mēness, kas nozīmē, ka tas pats par sevi nes miera un “iztukšošanās” enerģiju, tāpēc rosīties dārzā šajās dienās ir ļoti, ļoti neproduktīvi un pat kaitīgi.

Lasi vēl: Ne grama gaļas, bet tik ļoti, ļoti garšīgi: maciņam draudzīgs, bet ļoti sātīgs sautējums

Kuros tieši datumos aizliegts strādāt dārzā?

Raksta turpinājumu lasi nākošajā lapā:

Leave a Comment