Saskaņā ar Mēness kalendāru un tautas tradīcijām maijs ir bagāts ne tikai ar saulainām dienām un dabas atmodu. Diemžēl maija mēnesī ir arī tādi periodi, kad labāk nolikt malā lāpstas un grābekļus, veltot laiku citām, ne mazāk svarīgām lietām.
Mēness kalendārs ir viena no svarīgākajām lietām, kam sekoja jau mūsu senči. Tas ir kalendārs, kas pamatojas uz mēneša fāzēm un to ietekmi uz cilvēka darbībām un dabas procesiem. Tas ietver informāciju par mēneša ciklu, jo īpaši par Pilnmēness un Jauna mēness periodiem, kā arī citām mēneša fāzēm.
Mēness kalendārs tiek izmantots dažādās kultūras un tradīcijās, lai noteiktu piemērotākos laikus dažādiem darbiem un aktivitātēm. Piemēram, dārznieki ļoti labi var izmantot mēness kalendāru, lai plānotu sēšanu un stādīšanu atkarībā no mēneša fāzēm un to ietekmes uz augu augšanu.
Izpildi testu!
Kopumā mēness kalendārs ir lielisks līdzeklis, kas palīdz cilvēkiem saprast un izmantot mēneša cikla ietekmi uz dažādām dzīves jomām. Šajā gadījumā – dārzkopību.
Lasi vēl: Iespējams, ka tuvākajā laikā daudziem Latvijas autovadītājiem būs jāatvadās no pat līdz 2000 eiro
Būs zemeņu “jūra”: pavasarī izkaisiet šo bezmaksas mēslojumu virs dobēm.
Saskaņā ar to, jau pašā maija sākumā ir laiks harmonijai ar sevi un apkārtējo pasauli. Šajās dienās iekrīt Dilstošs Mēness, kas nozīmē, ka tas pats par sevi nes miera un “iztukšošanās” enerģiju, tāpēc rosīties dārzā šajās dienās ir ļoti, ļoti neproduktīvi un pat kaitīgi.
Lasi vēl: Ne grama gaļas, bet tik ļoti, ļoti garšīgi: maciņam draudzīgs, bet ļoti sātīgs sautējums
Kuros tieši datumos aizliegts strādāt dārzā?
Raksta turpinājumu lasi nākošajā lapā: