Skumja diena Latvijai: aizsaulē aizsaukts viens no talantīgākajiem Latvijas gleznotājiem

No agra rīta soctīklos izplatījās ļoti skumja ziņa, ka aizsaulē devies talantīgs Latvijas gleznotājs. Kā citi saki, tad viņam radošums ir bijis jau asinīs. 

Padoms no eksperta par puķu stādīšanu uz kapu kopiņām:

Vēlams atturēties no begoniju un citu vasaras puķu laišanas ārā priekšlaicīgi, īpaši, ja naktīs ir iespējams sals un dienā uzspīd saulīte.

Lai gan stādiem, kas iegūti no siltumnīcas, var būt nelabvēlīga ietekme, tos nevajadzētu izmest. Bojāto lapu noņemšana, bieža laistīšana un pareiza mēslošana var atvieglot auga atveseļošanos.

 

Ar lielām skumjām tika paziņots par 1944. gada 15. februārī dzimušā un 2023. gada 30. maijā mūžībā aizgājušā izcilā gleznotāja un cienījamā pedagoga Jura Jurjāna aiziešanu.

Latvijas Mākslinieku apvienība Igora Dobičina vadībai ir uzticēts pienākums informēt sabiedrību par šo bēdīgo notikumu. Šis ir ļoti skumjš notikums Latvijai, jo valsts zaudējusi cienījamu gleznotāju.

Arī interesanti: Kad draudzenes uzzināja, kādam nolūkam pērku iepakojumiem skūšanās putas, tagad dara to pašu

Lasi vēl: Diemžēl kādā ciemā Latvijā šis rīts iesācies smagi – vilks tumsas aizsegā ielavījies mājas pagalmā un tas beidzās bēdīgi

Par LMS biedru Juris Jurjāns kļuva tālajā 1975. gadā, sekojot tādu cienījamu mākslinieku kā Kurta Fridrihsona, Kārļa Dobrāja un mūžībā aizgājušā Herberta Siliņa ieteikumiem.

Pēc tam viņš tika iecelts dažādos amatos organizācijā, tostarp LMS revīzijas komisijā 1977. gadā, LMS valdē 1982. gadā un LPSR Mākslas fonda izstāžu komisijā 1984. gadā. Turklāt 1982. gadā viņu pienācīgi apstiprināja MF valde.

Visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem!

 

COMMENTS

Leave a Comment