Ko drīkst un ko nedrīkst darīt šajā svētajā dienā. Pareizticīgā baznīca 26. jūlijā svin lielus svētkus – Erceņģeļa Gabriēla koncilu. Erceņģelis Gabriels ir viens no galvenajiem Debesu armijas locekļiem.
Tautas kalendārā 26. jūlijs tiek atzīmēts kā Gavrilova diena jeb Gavrilas vasara. Šajā dienā mūsu senči cepa pīrāgus un cienāja ar tiem cilvēkus, kuriem bija vajadzīga palīdzība. Tiek uzskatīts, ka tas palīdz piesaistīt mājām veiksmi.
Arī Gabriela dienā ir daudz aizliegumu. 26. jūlijā absolūti nevajadzētu nevienam stāstīt par randiņu, lielīties ar savām attiecībām, romantiskajām jūtām, izvēlēto vai izvēlēto.
Mūsu senči uzskatīja, ka tāpēc mīlestībā būs nesaskaņas. Divi cilvēki vai kompānija nevar sēdēt pie galda ar stūriem – tas novedīs pie strīda.
Ja nav apaļā galda, uz stūriem jānovieto apaļi priekšmeti. Jūs nevarat zvērēt un strīdēties, it īpaši ar ģimenes locekļiem – tas novedīs pie attiecību izjukšanas un lieliem šķēršļiem ceļā.
Arī šajā dienā mūsu senči negāja pirtī – tika uzskatīts, ka tas var aizskalot veiksmi un labklājību. Jūs nevarat izmest no galda maizi, ēdiena pārpalikumus vai drupatas: cilvēki, kas pārkāps aizliegumu, saskarsies ar naudas trūkumu. Senākos laikos pārpalikušo barību deva mājdzīvniekiem vai putniem.
Un šeit ir 26. jūlija zīmes. Diena izvērtās sausa, karsta un saulaina – pirmajos rudens mēnešos labs laiks. Rudzi ir nogatavojušies – var vākt baravikas. Zivs šļakstās pa ūdeni – laiks būs labs. Putni lido augstu un pulcējas baros – rudens pienāks agri.
Šajā laikā no rītiem parādījās spēcīga migla un sāka līt spēcīga rasa. Zemnieki uzskatīja, ka rasa ir kas vairāk nekā tikai rīta ūdens pilieni. Tas simbolizēja divu elementu – ūdens un zemes – apvienošanos.
Lasi vēl: Draugi, nav labi: 5 zvaigžņu zīmes, kurām draud briesmas un nepatikšanas 2024. gada rudenī
Senajās leģendās rasa tika identificēta ar pusmeitas, pusputna asarām, kas ilgojas pēc savas agrākās dzīves cilvēka veidolā, tāpēc cilvēki tās parādīšanos uztvēra kā brīnumu. Daži teica, ka rasa ir pļavas asaras, ka nāras vai zvaigznes to sēj naktī. Citi to uzskatīja par sviedriem vai zemes izelpu.
Tomēr ir kāds pats svarīgākais aizliegums šajā dienā – lasi tālāk!
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā
Tevi noteikti interesēs
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons
- 6 padomi, pēc kuriem jūs nebaidīsities mazgāt ziemas jaku veļas mašīnāby Anna Kalniņa
- Šādi gatavotu zivi nebūsiet ēduši – viss garšas noslēpums ir īpašajā apvalkā, kurš saglabās filejas sulīgumuby Oskars Andersons