Klusi un mierīgi sniegotajā 7. decembra rītā beigusi pukstēt kāda Latvijas mākslinieka sirds; visdziļāko līdzjūtību!

Klusi un mierīgi sniegotajā 7. decembra rītā beigusi pukstēt kāda Latvijas mākslinieka sirds. Līdzcilvēki izsaka ģimenei visdziļāko līdzjūtību šajā grūtajā laikā. 

Šeit ir daži ieteikumi, kā rīkoties šādā traģiskā situācijā:

Nenovērtējiet savas emocijas: Ir pilnīgi dabiski izjust dažādas emocijas, piemēram, sāpes, skumjas, dusmas, sajūsmu vai pat izbrīnu. Katrs cilvēks reaģē savādāk, un nav “pareizu” vai “nepareizu” emociju.

Meklējiet atbalstu: Atrodi cilvēkus, kuri tevi saprot un var sniegt atbalstu. Runā par savām jūtām ar draugiem, ģimenes locekļiem vai, ja nepieciešams, profesionālu palīdzību, piemēram, no psihologa vai sociālā darbinieka.

Saglabājiet veselīgu emocionālo atbalstu: Būt veselīgam emocionālam atbalstam ir svarīgi. Izvairieties no pašaizliedzības, alkohola vai kā cita aizliegta.

Nodrošiniet sev laiku sērām: Katrs cilvēks sēro savā tempā. Nav noteikta laika ierobežojuma, cik ilgi drīkst sērot. Atļaujiet sev izdzīvot sēras, izjūtot visus emocionālos posmus.

 

Rāmajā  7. decembra rītā cienījamā mākslinieka Jāņa Gunāra Kalnmāļa ģimenes pārstāve Dita Plepa stāstīja, ka mākslinieka sirds pārstājusi pukstēt. Pārdaugavietis Jānis Gunārs, cēlies no Rīgas, Aizputē nodzīvojis gandrīz trīs gadu desmitus, neatlaidīgi līdz pēdējam elpas vilcienam nodarbojoties ar māksliniecisko darbību.

Ar viņa paša organizēto starptautisko izstādi viņš efektīvi iepazīstināja Aizputi ar daudzveidīgu mākslinieku kopienu, tādējādi veicinot plaukstošu plenēra glezniecības ainu.

Gleznošana vienmēr bijusi Jāņa Gunāra dzīves aizraušanās, kas pirmo reizi radusies pamatskolas gados, kad kopā ar brāli krustmātes aizgādībā Aizputē.

1959. gadā mākslinieks sekmīgi pabeidza izglītību cienījamā Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, bet 1967. gadā ieguva diplomu Latvijas Mākslas akadēmijā, kur viņu vadīja cienījamais profesors Eduards Kalniņš.

Lasi vēl: 53 gadu vecumā šo pasauli ir pametusi burvīga, sirsnīga un talantīga aktrise; viņa nomira savās mājās

Lasi vēl: “Šī būs Gadsimta sliktākā ziema!” Sinoptiķi jau laicīgi iesaka iedzīvotājiem sagatavoties gaidāmajam

Savas prasmes figurālās glezniecības jomā Gunārs turpināja pilnveidot tādu pazīstamu latviešu mākslas korektoru kā Konrāda Ubāna, Leo Svempa, Induļas Zariņas vadībā.

Visdziļāko līdzjūtību!

 

Leave a Comment