“Murgs sāksies 9. decembrī un ilgs 8 dienas pēc kārtas”: sinoptiķi stāsta, kam gatavoties

Murgs sāksies 9. decembrī un ilgs 8 dienas pēc kārtas. Sinoptiķi stāsta, kam gatavoties jau tuvākajā laikā, tam ir ļoti liels un nopietns iemesls. 

Decembris ir ziemas mēnesis Latvijā, un laikapstākļi šajā periodā var būt dažādi, atkarībā no konkrētā gada un reģiona. Latvijā ziemas laikā parasti raksturīgas zemas temperatūras un sniega klātbūtne. Šeit ir daži vispārēji iezīmēti decembra laikapstākļi:

Temperatūra: Decembrī dienas temperatūras vidēji svārstās no apmēram -5°C līdz +2°C, bet tas var mainīties atkarībā no gadalaika un konkrētā laika apstākļiem. Nakts temperatūras var būt zemākas, tuvojoties -10°C vai pat zemāk.

Lasi vēl: Kur nedrīkst novietot Wi-Fi rūteri? No tā būs atkarīgs interneta ātrums un kvalitāte!

Sniegs: Decembrī parasti ir sniegs, un dažreiz tas var būt intensīvs snigšanas periods. Sniega sega kalpo kā bieza sniega sega, kas aptver zemi un veido ziemas ainavu.

Saule un dienas garums: Decembris ir mēnesis ar īsāko dienas gaismas laiku, un dienas ir īsas. Dienas ilgst apmēram 6-7 stundas, un saulains dienas daudzums ir samazināts.

 

Snigšanas vētras var radīt bīstamus laikapstākļus, un ir svarīgi saprast, kā rīkoties, lai nodrošinātu personisko drošību šādos apstākļos. Daži bīstamības aspekti snigšanas vētras laikā ietver:

Ierobežota redzamība: Intensīva snigšana var ievērojami samazināt redzamību, padarot ceļošanu un pārvietošanos ārpus telpām riskantu. Šādos apstākļos ceļa zīmes, ceļa kravas un citi objekti var būt slikti redzami, kas palielina negadījumu risku.

Slideni ceļi un iebrauktas vietas: Intensīvs sniegs var padarīt ceļus slidenus, un iebrauktas vietas var kļūt bīstamas. Tas rada iespējamību satikties ar negadījumiem, jo transportlīdzekļi var grūti saglabāt kontroli uz ceļiem.

Lasi vēl: “Šī būs Gadsimta sliktākā ziema!” Sinoptiķi jau laicīgi iesaka iedzīvotājiem sagatavoties gaidāmajam

Lasi vēl : Apgrozībā atrodas ļoti reta 2 Eiro monēta ar Latvijas uzrakstiem, kuru vērtība pārsniedz 2200 Eiro

Sasalums: Intensīvas snigšanas vētras bieži vien pavada auksts laiks. Tas var radīt sasalumu uz ceļa seguma, palielinot slidenuma risku. Tas ietekmē ne tikai transportlīdzekļus, bet arī gājējus.

 

Sinoptiķi sola ļoti neparastus un pat bīstamus laikapstākļus jau pavisam drīz – kas gaidāms?

 

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment