Kas jāievēro apmeklējot kapsētu, lai priecētu mūžībā aizgājušo tuvinieku dvēseles, padomos dalās mācītāji

Jautājumus par to, kas jāievēro, apmeklējot kapsētu un tuvinieku atdusas vietas, dažkārt uzdod ne tikai tie, kas nesen kļuvuši par ticīgajiem, bet pat pieredzējuši kristieši, kuri regulāri apmeklē baznīcu.

Apskatīsim šos jautājumus sīkāk, balstoties uz garīdznieku viedokļiem un padomiem.

Patiesībā kristietībā nav nekādu īpašu noteikumu par to, cik bieži būtu jāapmeklē tuvinieku kapi. Mācītāji pauž, ka doties uz kapiem drīkst jebkurā dienā, kad vien ir laiks un iespēja to darīt.

Vienlaikus, pēc viņu uzskata, nevajadzētu aizmirst par īpašajām dienām, kurās ir ierasts atcerēties aizgājējus, tostarp viņu dzimšanas un nāves gadadienās, Kapu svētkos un Mirušo piemiņas dienā jeb Svecīšu vakarā.

Daudzi kristieši šajos datumos cenšas apmeklēt kapsētu. Ja gribi biežāk apciemot viņsaulē aizgājušo tuvinieku, lūdzu, dari to, tā ir ļoti slavējama vēlme, no kuras nevajadzētu atteikties.

 

Tajā pašā laikā nevajadzētu ļauties māņticībai – bez bažām vari apmeklē kapsētu, piemēram, savā dzimšanas dienā vai tad, ja dzīvē atgadījies kāds nozīmīgs, priecīgs notikums.

Citiem vārdiem sakot, nevajadzētu domāt, ka, apmeklējot kapsētu šādā dienā, tu piesaistīsi sev nepatikšanas vai nelaimi – nekādas mistikas šeit nav un nevar būt. Biežāk ieklausies sevī, savās vēlmēs un apmeklē tuvinieku kapu vietas, kad vien vēlies, drošina baznīcas pārstāvji.

Pēc viņu stāstītā, ticīgie arī bieži interesējas, kādā izskatā un kurā diennakts laikā vislabāk ir apmeklēt piederīgo kapus. Nav ierobežojumu attiecībā uz laiku, lai gan daļa garīdznieku uzskata, ka vislabāk ir doties uz kapsētu no rīta vai pēcpusdienā. Taču savus mīļos aizgājējus vari apmeklēt jebkurā brīdī, ievērojot kapsētas darba laiku.

Lasi arī: Svētku galdam: Salāti ar apelsīnu un krabju nūjiņām

Lasi vēl: Šīs 3 horoskopa zīmes 2023. gada 24. novembrī saņems labas ziņas no Visuma

Runājot par apģērbu, galvenokārt koncentrējies uz savām ērtībām. Pretēji izplatītajam uzskatam, obligāti nav nepieciešams, lai sieviete, apmeklējot kapus, būtu ģērbusies svārkos un apsegusi galvu.

 

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment