Izskan pirmās zināmās detaļas par leģendārā Jura Kulakova aiziešanu aizsaulē šodien

Diemžēl šī diena nesusi Latvijai milzu sēru vēsti – aizsaulē šodien devies leģendārais Juris Kulakovs. Sēru vēsti medijam apstiprināja Kulakova grupas biedrs Juris Sējāns. 

Juris Kulakovs ievērību guvis galvenokārt ar savu ieguldījumu muzikālajos ansambļos “Menuets” un “Pērkons”. Bērnībā Kulakovs apguva prasmes spēlēt akordeonu, iestājoties mūzikas iestādē.

Pēc tam viņš turpināja attīstīt savas muzikālās spējas, apgūstot taustiņinstrumentus un kļūstot par agrīnu sintezatoru pielietotāju Latvijā. 1978. gadā viņš kļuva par grupas “Menuets” dalībnieku, kurā spēlēja taustiņinstrumentus līdz grupas izjukšanai 1983. gadā.

Lasi arī: Kulakova meita dalījusies ar savu emocionālo stāstu, atmiņām un pārdomām par Tēvu, kurš nu devies mūžībā…

1980. gadā, sadarbojoties ar atsevišķiem grupas “Menuets” pārstāvjiem, Kulakovs nodibināja ansambli “Pērkons”. Viņš uzņēmās atbildību par mūzikas komponēšanu gandrīz visiem viņu skaņdarbiem. Turklāt Juris Kulakovs komponējis mūziku arī teātra iestudējumiem un filmām.

Lasi vēl: Mūžībā devusies filmas “Briljanta roka” spilgtā aktrise

Atgādināsim, ka aizsaulē viņš devās 65 gadu vecumā. Latvijai šī ir sēru vēsts, kura liks par sevi just vēl ilgi. Diemžēl šodien daudzās Latvijas vietās piemin šo izcilo mākslinieku.

Pieminēsim arī, ka Kulakovs ir saņēmis Teātra gada balva par mūziku A. Sent-Ekziperī “Mazā prinča” izrādei Liepājas teātrī. Tomēr ar šo viņa panākumi nebeidzās.

Tagad atklājās detaļas par viņa aiziešanu aizsaulē. Viņa grupas biedrs Juris Sējāns dalījās ar nelielu informācijas ieskatu par šo sēru vēsti. Kas zināms līdz šim?

 

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment