Rīsi, kas kastītēs ir sapakoti plastmasas maisiņos garantē ātru un ērtu pagatavošanu. Tomēr vēlme ietaupīt laiku var radīt problēmas.
Uztura speciāliste Dilāra Kočak skaidro, ka visbiežāk maisiņos pārdod parastos baltos rīsus, kas satur tikai nelielu daudzumu šķiedrvielu, vitamīnu un minerālvielu. Turklāt šādam produktam ir ļoti augsts indekss.
Lielāko kaitējumu nodara pats maisiņš. Pēc ekspertes domām, plastmasas iepakojuma kaitīgums ir salīdzināms ar cita veida kaitīgumu, kurš var mūs ietekmēt.
Rīsu audzēšana ir sarežģīts process, kas prasa rūpīgu plānošanu un apkopi. Rīsi ir tropu un subtropu augi, kas vislabāk aug karstā un mitrā klimatā. Tiem nepieciešama pastāvīga ūdens padeve, īpaši augšanas sākumposmā.
Izpildi šo testu:
Rīsu audzēšanas posmi:
1. Sēklas: Rīsu audzēšana sākas ar sēklām, ko sauc par rīsu sēklām. Sēklas sēj pavasarī, kad augsne ir sasilusi līdz vismaz 10 grādiem pēc Celsija.
2. Stādi: Pēc sēklu iesēšanas tās dīgst un izaug par stādiem. Stādus apmēram 30 dienas audzē sēklu laukos.
3. Pārstādīšana: Pēc 30 dienām stādus pārstāda uz pastāvīgu vietu rīsu laukos. Rīsu lauki parasti ir appludināti, un ūdens līmenis tiek regulēts visas augšanas sezonas laikā.
4. Augšana: Rīsi aug 3-4 mēnešus. Šajā laikā tie ir jākopj, jāapūdeņo un jāaizsargā no kaitēkļiem un slimībām.
5. Ražas novākšana: Rīsi ir gatavi novākšanai, kad graudi ir nogatavojušies un kļuvuši zeltaini brūni. Ražas novākšana parasti tiek veikta ar rokām vai ar kombainu.
6. Pēcapstrāde: Pēc novākšanas rīsi tiek žāvēti, kulti un lobīti. Pēc tam tos var iepakot un pārdot.
Bet kā rīsi maisiņos ietekmē mūs un to kā mēs jūtamies?
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā
Tevi noteikti interesēs
- 6 padomi, pēc kuriem jūs nebaidīsities mazgāt ziemas jaku veļas mašīnāby Anna Kalniņa
- Volodina pastāstīja, kuras zvaigžņu zīmes atradīs mīlestību 2025. gadāby Sandra Kovaļenko
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons