Es nekad vairs neroku kartupeļus pirms “zīmīgās” dienas, un raža pieaug par 25%. Pārbaudīta omītes metode!

Vidēji agrīnās šķirnes parasti sāk norakt pēc 100 – 110 dienām, bet vēlīnās – pēc 120 – 130 dienām kopš dzinumu parādīšanās brīža. Bet atkal iesaku nesteigties.

Kad nogatavināšanai atvēlētais laiks ir pagājis, rūpīgi uzraugi kartupeļu lakstu stāvokli. Kad ir sasniegts kartupeļu bumbuļu tehniskais briedums, sākas virszemes daļas novecošanās process. Laksti vispirms izgāžas uz visām pusēm, bet pēc tam kļūst dzeltenīgi.

Tikai nesajauc šo augšanas stadiju ar vēlo puvi (fitoftoru) un sēnīšu slimību (alternariozi) – ja augiem piemetas kāda no šīm slimībām, laksti nekļūst dzelteni, bet uzreiz iegūst netīri brūnu vai brūnu nokrāsu, sačervelējas un uzreiz pārvēršas putekļos.

 

Bet kad tad iestājas “zīmīgā” diena, pēc kuras vadījās mana omīte?

Kopš brīža, kad kartupeļu laksti nodzeltēja, jānogaida tieši 14 dienas. Šajā periodā bumbuļi sasniedz savu botānisko briedumu. Ja no šādiem kartupeļiem daļu atlasīsi sēklai, tad nākamajā sezonā tie dos vismaz par 25% lielāku ražu nekā tie, kas novākti tehniskās gatavības stāvoklī.

Tātad – tava “zīmīgā” kartupeļu norakšanas diena būs tad, kad kopš lakstu nodzeltēšanas būs pagājušas 14 dienas! Pēcāk kartupeļus vari novākt jebkurā sev ērtā laikā.

Lasi vēl: 70 gadu vecumā uz debesu vārtiem devusies slavena seriāla aktrise un bijusī modele; viņas vīrs ir sagrauts

Ja tev noderēja šī informācija, padalies tajā ar draugiem sociālajos tīklos! Būsim pateicīgi arī par taviem komentāriem un pieredzi attiecībā uz kartupeļu audzēšanas un novākšanas niansēm!

 

Leave a Comment