Carlsberg iegādājas Britvic par 4,2 miljardiem ASV dolāru

Carlsberg ir vienojies par 4,23 miljardiem ASV dolāru iegādāties Britvic, kas, pēc Dānijas alus darītāja teiktā, ļaus izveidot Apvienotajā Karalistē “spēcīgu dzērienu ražotni”. Līdz ar to abu uzņēmumu akciju vērtība ir pieaugusi.

Pēc tam, kad pagājušajā mēnesī britu uzņēmums noraidīja 1250 pensus par akciju , Carlsberg piedāvāja 1315 pensus par akciju, kas ietver skaidru naudu un īpašas dividendes 25 pensu apmērā par akciju.

Šī iegāde radīs vērtību akcionāriem, veicinās izaugsmi un apvienos Apvienotajā Karalistē unikālu alus un bezalkoholisko dzērienu uzņēmumu, konferences zvanā investoriem sacīja uzņēmuma izpilddirektors Jakobs Arups-Andersens.

“Ar šo darījumu mēs veidojam spēcīgu uzņēmumu Apvienotajā Karalistē,” viņš teica.

Viņš kliedēja dažu analītiķu bažas par integrācijas riskiem, sakot, ka Carlsberg ir gūta laba pieredze, vadot alus un bezalkoholisko dzērienu uzņēmumus vairākos tirgos. Bezalkoholiskie dzērieni jau veido 16 % no Carlsberg apgrozījuma.

Carlsberg akcijas rīta tirdzniecībā pieauga par gandrīz 4 %, bet pēc tam atkāpās un līdz plkst. 9.50 pēc Griničas laika pieauga par 3,1 %. Britvic akcijas pieauga par gandrīz 5 %.

Tā kā dažos tirgos cilvēki atsakās no alus, aizstājot to ar viegliem grādīgiem dzērieniem, vai vispār samazina alkohola patēriņu, alus ražotāji ir centušies paplašināt savu piedāvājumu, iekļaujot jaunas kategorijas, piemēram, dažādus dzirkstošos dzērienus, kokteiļus un sidru, kā arī bezalkoholiskos dzērienus.

Britvic pārdod bezalkoholiskos dzērienus Lielbritānijā, Īrijā, Brazīlijā un citos starptautiskos tirgos, piemēram, Francijā, Tuvajos Austrumos un Āzijā.

Carlsberg paziņoja, ka darījums sniegs vairākus ieguvumus, tostarp izmaksu un efektivitātes ietaupījumus 100 miljonu sterliņu mārciņu (118 miljonu eiro) apmērā piecu gadu laikā, jo uzņēmums izmantos priekšrocības, ko sniedz kopīgi iepirkumu, ražošanas un izplatīšanas tīkli.

Carlsberg arī pārņems Britvic pudeļu pildīšanas līgumu ar PepsiCo. Carlsberg jau izplata PepsiCo dzērienus vairākos tirgos, un nākotnē ir iespējams pievienot vēl citas ģeogrāfiskās teritorijas, teica Arups-Andersens.

Carlsberg pirmdien apturēja akciju atpirkšanu darījuma rezultātā.

Finanšu direktore Ulrika Fērna sacīja, ka tie tiks atsākti, kad Carlsberg sasniegs pārskatīto neto parāda mērķi, kas ir 2,5 reizes lielāks par EBITDA, salīdzinot ar 3,5 reizēm, ko tas paredz sasniegt 2027. gadā.

“Lai gan šī ir stratēģijas maiņa, kas nozīmē atteikšanos no organiskas augšupejas un lejupejas izaugsmes un konsekventas peļņas akcionāriem, mēs to uzskatām par salīdzinoši zema riska darījumu ar pievilcīgiem finanšu rādītājiem,” piezīmē norādīja Jefferies analītiķi.

Carlsberg 8. jūlijā arī paziņoja, ka par 206 miljoniem sterliņu mārciņu (243 miljoniem eiro) pārpirks Apvienotās Karalistes krogu grupu Marston’s (MARS.L), atverot jaunu kopuzņēmuma  cilni. Tādējādi pēc darījuma tā iegūs pilnas īpašumtiesības uz jaunizveidoto Carlsberg Britvic.

Leave a Comment