Orhidejas ir slavenas ar to, ka tās ir sarežģīti istabas augi, par kuriem rūpēties, un viena no visbiežāk pieļautajām kļūdām ir to pārlaistīšana.
Kad laiks ir karsts un saulains, var šķist pašsaprotami, ka orhidejām nepieciešams vairāk ūdens, taču šie istabas augi var tikt nopietni bojāti, ja tos nelaista pareizi. Pārlieku strikta laistīšanas grafika ievērošana var novest pie kļūdām, kas negatīvi ietekmē auga veselību un augšanu.
Mūsu tveicīgās vasaras var samazināt iztvaikošanas ātrumu, kas nozīmē, ka podiņa substrātā var būt vairāk mitruma, nekā varētu šķist. Rons Makhatons no Amerikas Orhideju biedrības skaidro, ka lielākā daļa orhideju iet bojā pārmērīgas laistīšanas dēļ. Tomēr pastāv vienkārša metode, kā noteikt, kad orhideju patiešām nepieciešams aplaistīt.
Tomātiem būs lielāka raža, ja dārznieki jūlijā izvairīsies no vienas vienkāršas kļūdas
Orhidejas jālaista tieši tad, kad substrāts ir gandrīz pilnībā izžuvis
Laistīšana pēc noteikta grafika var radīt pārmērīgu mitrumu augšanas vidē, kas savukārt veicina sēnīšu attīstību, puvi un iespējamu slimību rašanos. Mūsu tveicīgās vasaras var samazināt iztvaikošanas ātrumu, kas nozīmē, ka podiņa substrātā var būt vairāk mitruma, nekā varētu šķist.
Rons Makhatons no Amerikas Orhideju biedrības skaidro, ka lielākā daļa orhideju iet bojā pārmērīgas laistīšanas dēļ. Tomēr pastāv vienkārša metode, kā noteikt, kad orhideju patiešām nepieciešams aplaistīt. Orhidejas jālaista tieši tad, kad substrāts ir gandrīz pilnībā izžuvis. Laistīšana pēc noteikta grafika var radīt pārmērīgu mitrumu augšanas vidē, kas savukārt veicina sēnīšu attīstību, puvi un iespējamu slimību rašanos.
Ziedi saglabāsies “svaigi nedēļām ilgi”, ja ūdenim tiks pievienotas divas dabīgas sastāvdaļas.
Ir pārsteidzoši vienkārši noteikt, vai substrāts ir pārāk sauss – pietiek vienkārši ielikt pirkstu augšanas vidē. Taču daudz tīrāks un ērtāks veids ir izmantot koka iesmiņu. Rons paskaidro: “Iespraužot substrātā iesmiņu, ēdamkociņu, asinātu zīmuli vai pirkstu, var viegli noteikt, vai laistīšanai ir īstais brīdis.
Ja pie iesmiņa pielīp daudz organisko daļiņu, mitruma līmenis ir pietiekams tām orhideju šķirnēm, kurām patīk vienmērīgs mitrums. Savukārt orhidejām, kurām nepieciešama pastāvīga mitruma vide, tas nozīmē, ka ir pienācis laiks tās aplaistīt.”
Koksne dabiski uzsūc ūdeni un maina krāsu, kad kļūst mitra, padarot to par ātru un efektīvu veidu, kā noteikt, vai orhidejai nepieciešama laistīšana. Koka iesmiņi ne vien ir ērti lietojami un saudzīgi pret orhideju, bet arī lēti – vasaras sezonā tos parasti var viegli iegādāties lielākajā daļā pārtikas veikalu kā grila iesmiņu komplektu.
Pati interesantākā informācija gan sekos raksta otrā daļā
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk