Es ieraudzīju pienenes kotlešu recepti un nekavējoties nolēmu tās pagatavot, pat gaļai nav tādas tekstūras

Šķiet, ko var pagatavot no pienenēm? Rakstnieka Reja Bredberija fani atbildēs: vīns! Bet tam nebija lemts notikt. Patiesībā vīna pagatavošana no pienenēm ir ļoti problemātiska. Bet veģetārās kotletes, salāti, pīrāgi, ievārījums, tēja, ziepes un balzami ir viegli.

Šajā gadījumā tiek izmantotas ne tikai lapas, bet arī paši pienenes ziedi (atkarībā no receptes). Mēs jums pastāstīsim, ko var pagatavot, kad pienene zied.

Tas parasti iekrīt no maija līdz jūnijam, lai gan dažos reģionos, kur jau ir silts, pienenes parādās sezonas ēdienkartē. Piemēram, Itālijā un Francijā šis augs ir tikpat izplatīts uzturā kā spināti. Bet šāda veida prieks restorānā maksā vienkārši pasakainas summas!

Tāpēc eiropieši parasti nepērk pienenes. Ēdienu gatavošana no tiem ir ģimenes tradīcija, tāpēc ziedi tiek savākti kopīgas pastaigas laikā kaut kur ārpus pilsētas, kur ir tīrs un svaigs. Vai mēs esam sliktāki par francūžiem un itāļiem? Pieraksti receptes!

Ko var pagatavot, kad pienene zied

Pienene ir ēdams savvaļas augs, un tās tuvākais radinieks ir rukola. Jūs to pamanīsiet uzreiz, tiklīdz to izmēģināsiet. Pienenēm ir bagātīga garša, un lapas ir diezgan gaļīgas.

Parasti pārtikā izmanto lapas: Itālijā tās galvenokārt sautē, bet Francijā tās pasniedz svaigas salātos. Taču nevajag novērtēt par zemu pašu dzelteno ziedu potenciālu, jo no tiem var pagatavot lielisku alternatīvu gaļas kotletēm.

Pieneņu ziedu kotletes

Šis ēdiens ir pārsteidzošs daudzu iemeslu dēļ. Pirmkārt, tas ir tiešām garšīgs! Otrkārt, tekstūra ir vienkārši pārsteidzoša un savās īpašībās nav zemāka par gaļu. Šīs kotletes var pasniegt ar piedevu vai izmantot veģetāriešiem burgeriem.

Sastāvdaļas

2 tases pienenes ziedu

1 glāze rīvmaizes

2 olas

0,25 tases rīvēta Parmezāna siera

0,25 glāzes smalki sagriezta sīpola

2 ķiploka daiviņas

2 ēd.k. majonēze

1 ēdamkarote Franču sinepes

0,5 tējk. sāls

0,25 tējkarotes. malti melnie pipari

saulespuķu eļļa pēc garšas

Sagatavošana

1.Vispirms jums ir jāsagatavo pienenes ziedi. Lūdzu, ņemiet vērā, ka tie jāsavāc ekoloģiski tīrā vietā: prom no ceļiem un rūpniecības laukiem, kas ir piesātināti ar pesticīdiem.

Kad kolekcija ir pabeigta (glāzes jāpiepilda, sablīvējot ziedkopas), viss ir rūpīgi jāsagatavo. Vispirms no ziediem noņemiet zaļos kātus, jo tie ir nedaudz rūgti. Ja jums patīk rukolas spilgtā garša, jums tā nav jānoņem. Pirms vārīšanas ziedlapiņas rūpīgi nomazgājiet un nosusiniet.

Lasi vēl: Pastāstīsim kā diedzēt un audzēt valriekstus

2.Sāciet gatavot masu. Sešām līdz septiņām gardām kotletēm sajauciet visas uzskaitītās sastāvdaļas lielā bļodā (izņemot augu eļļu, kas nepieciešama cepšanai).


3.Veidojiet kotletes tāpat kā parastās kotletes. Tajā pašā laikā pārliecinieties, ka tie neizrādās pārāk plāni – apmēram divus līdz trīs centimetrus biezi. Ērtības labad novietojiet uz pergamenta.

Tad kotletes pārklāj ar pārtikas plēvi vai vienkārši maisiņu un uz pusstundu ievieto ledusskapī. Šajā laikā kotletes nedaudz sacietēs un cepoties nesadalīsies. Turklāt šis laiks ir nepieciešams, lai visas garšas pareizi sajauktos.

4.Ir cepšanas laiks! Uzkarsē pannu ar dažām ēdamkarotēm augu eļļas un ievieto tajā pienenes kotletes. Jums jācep partijās, lai katra kotlete būtu labi pagatavota. Uz vidējas uguns būs nepieciešamas apmēram 5 minūtes no katras puses, lai pienenes kotletes kļūtu zeltainas un kraukšķīgas.

Pasniedziet tās karstas kā pamatēdienu ar piedevu vai uz svaigas maizītes.

 

Franču pienenes salāti

Francijā priekšroka tiek dota kraukšķīgām, svaigām pienenes lapām. Pavasarī tie parādās pirms ogām un pat pirms agrās zaļās krāsas. Šis ir sens veids, kā bagātināt savu organismu ar B, C un E vitamīniem, kāliju, kalciju un nātriju.

Pieneņu lapas paātrina vielmaiņu un uzlabo gremošanu. Pēc ilga aukstuma perioda bez sezonas dārzeņiem un augļiem, tie kļūs par jūsu glābiņu! No tiem gatavo tradicionālus sātīgus salātus – Salade de pissenlit.

Parasti to pasniedz karstu, kas nozīmē, ka to pārlej ar karstu mērci. Uzziniet, kā to pagatavot, mūsu receptē! Lai nodrošinātu, ka lapām ir maiga garša, vislabāk pienenes lasīt pirms to ziedēšanas.

Ja ņemat tās vēlāk, pirms pievienošanas salātiem lapas labāk iemērc sālītā ūdenī. Tas no tiem noņems rūgtumu, un tie kļūs mīkstāki. Lūdzu, ņemiet vērā: receptē nav eļļas, un tā nav nejaušība.

Sastāvdaļas pienenes salātiem

400 g pienenes lapu

200 g bekona (vēlams kūpināta)

2 ēd.k. etiķis (vēlams vīna)

3 vistas olas

1 ēdamkarote Dižonas sinepes

baltmaize grauzdiņiem pēc garšas

sāls, pipari pēc garšas

Sagatavošana

1.Ja vēlaties salātus padarīt patiesi franču, pagatavojiet grauzdiņus. Lai to izdarītu, sagriež 100 g baltmaizes kubiņos, bagātīgi apslaka ar eļļu, sāli un cep cepeškrāsnī, līdz tā ir skaisti brūna. Ir ļoti svarīgi, lai grauzdiņi būtu labi ieeļļoti! Protams, var iztikt ar vienkāršiem grauzdiņiem, kas cepti sausā pannā.

2.Uzkarsē olas līdz vārīšanās temperatūrai un sāc cept bekonu. Sagrieziet to strēmelītēs un cepiet uz vidējas uguns līdz zeltaini brūnai krāsai. Novietojiet bekonu uz pienenes lapām.

3.Ir mērces laiks! Vēl karstā pannā ielejiet etiķi, varat pievienot vēl vienu karoti ūdens. Pievienojiet sinepes, sāli un piparus. Pārlejiet iegūto mērci pār bekonu uz pienenes lapām.

4.Virsū liek sagrieztas olas un grauzdiņus. Voilā!

Pieneņu zieds: delikāts ievārījums

No pienenes ziediem var pagatavot neaprakstāmas krāsas un aromāta ievārījumu. Izrādās, ka tas ir patiesi līdzīgs medum un tam piemīt ārstnieciskas īpašības, jo tas ir ļoti bagāts ar beta-karotīnu. Vai esat pamanījuši, cik koši dzeltena ir pienene? Tas viss ir beta-karotīns.

Pieneņu ievārījuma sastāvdaļas

400 g pienenes ziedu

800 g cukura

800 g ūdens

2 citroni

ingvers, jāņogu lapas pēc izvēles

Sagatavošana

1.400 g ziedu ir aptuveni viena divu litru burka, cieši piepildīta ar tiem. Lūdzu, ņemiet vērā, ka ievārījumam jāizmanto tikai dzeltenā daļa. Zaļajās kauslapās ir piens, kas ir nedaudz rūgts.

Tātad, pirms vārīšanas, ziedus 2 stundas iemērciet ūdenī. Pēc mērcēšanas nolejiet ūdeni – varat sākt gatavot. Pārlejiet pienenes ar 800 ml ūdens un vāriet uz vidējas uguns apmēram 10 minūtes. Pēc tam izslēdziet uguni un atstājiet ievilkties nakti, apmēram 10 stundas.

2.Tagad jums rūpīgi jāizkāš vērtīgais novārījums caur marli, lai no tā noņemtu ziedlapiņas. Vairāk ziedlapiņu nevajag! Lai gan tos var atstāt tīri estētisku apsvērumu dēļ, ja vēlaties, lai tas būtu acīmredzams: šī ir pienenes ievārījuma kārta.

3.Tagad buljonam pievienojiet 800 g cukura un vāriet līdz vārīšanās temperatūrai. Kad uzvārās, ielieciet citronus iekšā kopā ar mizu. Un arī nedaudz rīvēta ingvera, ja vēlaties. Vāriet 45 minūtes, ik pa laikam noslaukot putas. Tad izņemiet citronus, atdzesējiet tos, izspiediet sulu ievārījumā un samaisiet. Vāriet vēl 10 minūtes, pēc tam ielejiet ievārījumu burkās.

 


4.Neuztraucieties, ka gatavošanas sākumā delikatese būs brūna. Galu galā, īpaši pēc citronu sulas pievienošanas, krāsa izlīdzināsies un kļūs dzintaraina. Pieneņu ievārījums lieliski izskatās uz grauzdiņiem un biezpienā.

Pieneņu ziedu ziepju recepte

Ne tikai našķi. Ir pienācis laiks parunāt par mājās gatavotu kosmētiku. Ar šo recepti dalījās Rietumvirdžīnijas kalnu iedzīvotājs. Viņa sūdzējās, ka tur nav viegli atrast veikalus, kas pārdod pirmās nepieciešamības preces, piemēram, ziepes. Tāpēc viņa to brūvē pati no pienenes, vispirms savācot ziedus kalnos.

Sastāvdaļas

400 g pienenes ziedu

200 g kokosriekstu eļļas

150 ml olīveļļas

100 ml ūdens

50 g sārmu

ēteriskās eļļas pēc jūsu izvēles

Sagatavošana

1.Ievietojiet pienenes burkā pēc iespējas ciešāk, pārlejiet ar olīveļļu, pārklājiet ar vāku un pēc tam atstājiet vēsā, tumšā vietā 2 nedēļas. Tas ir nepieciešams, lai pagatavotu uzlējumu, no kura vēlāk var pagatavot ziepes vai balzamu. Labāk ir kratīt burku ar pienenēm ik pēc dažām dienām.

2.Kad infūzija ir gatava, pagatavojiet sārmainu bāzi. Lai to izdarītu, sajauciet ūdeni ar sārmu, kā norādīts uz iepakojuma (parasti 1 pret 2), ļaujiet maisījumam atdzist. Ievērojiet drošības noteikumus! Labāk ir pagatavot sārmainu šķīdumu vai nu zem pārsega, vai ārpus ēkas, valkājot cimdus un respiratoru.

Lasi vēl: Pastāstīsim, kāds daudzgadīgs augs labi iedzīvojas novārtā atstātā dārzā

3.Izkausējiet kokosriekstu eļļu, pievienojiet 150 ml pienenes eļļas un lēnām ielejiet sārmaino šķīdumu (tam jābūt atdzesētam). Tagad maisījumu rūpīgi samaisiet dažas minūtes. Tad sāciet putot, vislabāk ir izmantot blenderi. Sakuļ, līdz maisījums iegūst vieglu, krēmīgu konsistenci, kas atgādina pudiņu.

4.Ielejiet mīkstas ziepes silikona veidnēs un atstājiet nožūt vēsā, sausā vietā. Tas parasti aizņem divas līdz trīs nedēļas.

5.Pieneņu eļļu var izmantot arī balzamu, matu masku un sejas krēmu emulsiju pagatavošanai.

Pieneņu ziediem un zaļumiem ir tik daudz pielietojumu, ka tos ir grūti saskaitīt. Piemēram, lapas var izmantot jebkuru citu zaļumu vietā slēgtu pīrāgu un kišu pagatavošanai. Tos var apcept sviestā ar ķiplokiem un pasniegt ar omleti. Un tie ir arī ļoti labi svaigi, ko pierāda Francijas pieredze. Nepalaidiet garām pienenes ziedēšanu. Pievienojiet mūsu receptes savai kolekcijai, lai šajā pavasarī izmēģinātu ko jaunu!