Trauku mazgājamā mašīna ir viena no ērtākajām mājsaimniecības ierīcēm. Galu galā jums nav jātērē pūles un laiks, lai nomazgātu kaudzi trauku. Tomēr patiesībā ne visus traukus var mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā.
Par to, ko nedrīkst mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā, lasiet tālāk.
Koka trauki
Skarbi trauku mazgājamās mašīnas mazgāšanas līdzekļi var noņemt dabiskās eļļas, kas aizsargā koka traukus no izžūšanas un plaisāšanas. Tāpēc koka traukus labāk mazgāt ar rokām ar maigu mazgāšanas līdzekli siltā ūdenī, izvairoties no mērcēšanas, lai novērstu pūšanos un deformēšanos.
Plastmasas trauki ar tekstu
Laika gaitā priekšmeti ar tekstu var izbalēt pēc daudziem mazgāšanas cikliem trauku mazgājamajā mašīnā. Mērtrauks nepalīdzēs, kad līnijas būs izplūdušas.
Virtuves naži
Virtuves nažus nav ieteicams mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā. To asmeņi var sagriezt režģu un grozu aizsargpārklājumu, kas var izraisīt rūsēšanu. Nažus vajadzētu mazgāt ar rokām izlietnē, jo agresīvi trauku mazgājamās mašīnas mazgāšanas līdzekļi var aptumšot to malas un sabojāt koka rokturus.
Rīves un sieti
Tāpat kā virtuves naži, arī rīvētāji un sieti var sabojāt režģu plastmasas pārklājumu, kas aizsargā tos no rūsēšanas. Lai iegūtu labākos rezultātus, priekšmetus ar maziem caurumiem ieteicams mazgāt ar rokām, nevis ievietot tos trauku mazgājamajā mašīnā, jo ūdens plūsmai var būt grūti noņemt visas pārtikas daļiņas.
Čuguna trauki
Mazgājot čuguna traukus ar asiem mazgāšanas līdzekļiem un pārmērīgu ūdens daudzumu, tiek noņemts aizsargājošais eļļas slānis, padarot piederumus neaizsargātus pret rūsu un nederīgus lietošanai.
Alumīnija trauki
Spīdīgus, plānus alumīnija šķīvjus, katlus, pannas un loksnes labāk nemazgāt trauku mazgājamajā mašīnā. Skarbi trauku mazgājamās mašīnas mazgāšanas līdzekļi var izraisīt to bojāšanos, tumšāku nokrāsošanos, skrāpējumus un koroziju. Pat ja uz traukiem ir norāde “var mazgāt trauku mazgājamā mašīnā”, alumīnija traukus ieteicams mazgāt ar rokām.
Akrila vai melamīna trauki
Vieglus un nedalāmus akrila vai melamīna traukus var sabojāt arī pārmērīgs ūdens, spēcīgi mazgāšanas līdzekļi un augsta žāvēšanas temperatūra trauku mazgājamajā mašīnā. Jo īpaši lētos komplektos, kas izgatavoti no zemas kvalitātes materiāla, pēc atkārtotas mazgāšanas var rasties plaisas gar šķiedrām, kā arī tie var zaudēt krāsu.
Trauki ar nelīpošu pārklājumu
Ja ražotājs nav norādījis, ka traukus ar nelīpošu pārklājumu var mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā, tos nav ieteicams mazgāt šajā ierīcē. Tas ir tāpēc, ka mazgāšana trauku mazgājamajā mašīnā laika gaitā var sabojāt pārklājumu, kā rezultātā ēdiena gatavošanas laikā tas var atslāņoties.
Vintage stikla trauki
Visus senlaicīgos stikla traukus vai porcelāna traukus vislabāk mazgāt ar rokām, jo īpaši, ja tie ir remontēti, jo mazgājot trauku mazgājamajā mašīnā, var pavājināties līmes iedarbība un pazust nelieli gabaliņi. Kristāla trauki arī jāmazgā ar rokām, lai novērstu šķembu veidošanos. Jāatzīmē, ka spēcīgi mazgāšanas līdzekļi var kodināt svina kristālu, izraisot duļķošanos.