28. jūlijā pareizticīgie svin Erceņģeļa Gabriela svētkus, tautā šo dienu sauc par “Gabriela vasaru”. Senos laikos datums bija pazīstams ar dažādiem aizliegumiem, par kuru pārkāpšanu draudēja bargs sods.
Lai nezaudētu naudu, veselību un mīlestību, mūsu senči ievēroja šos nerakstītos noteikumus. Daži no senajiem priekšrakstiem ir saglabājušies līdz mūsdienām.
Tautas zīmes 28. jūlijam: ko nedarīt
Gabriela Vasara ir diena, kad jābūt īpaši uzmanīgam saskarsmē ar apkārtējiem. Pirmkārt, tu nevari nevienu aizvainot. Esi laipns un pacietīgs, pat ja sarunu biedrs tevi provocēs uz konfliktu. Ja sastrīdēsieties ar radinieku vai draugu, jūs riskējat kļūt par ienaidniekiem uz visu atlikušo dzīvi.
Otrkārt, nevienam nestāstiet par saviem panākumiem. “Ar ko tu lielies, bez tā arī paliksi,” – teica mūsu senči. Visbeidzot, nelamājieties, īpaši ūdenstilpju tuvumā un mežā. Neglīta un skarba valoda vienmēr piesaista nešķīsto uzmanību. Un, ja slikta valodas pieķeras cilvēkam, no tās būs ļoti grūti atbrīvoties.
Vecāki šajā dienā nedrīkst atstāt bērnus bez uzraudzības. Viņus labāk neuzticēt pat tuviem radiniekiem. Pretējā gadījumā var gadīties nepatikšanas un problēmas.
Lai jūsu mājā neienāktu nepatikšanas, nekādā gadījumā neizmetiet ārā maizi. Ja pēc maltītes ir palikušas drupatas, tās jānogādā putniem. Pretējā gadījumā jūs varat bankrotēt.
Bīstamība var draudēt tiem, kuri 28. jūlijā nolemj doties uz pirti.
Tautas zīmes 28. jūlijam: ko jūs varat darīt
Senos laikos šajā dienā zemnieki daudz strādāja uz lauka. Lai saņemtu augstāko spēku palīdzību, viņi lūdzās. Viņiem nebija laika atpūsties: atgriežoties mājās pēc ražas novākšanas, viņi vakariņoja un gāja gulēt.
Tika uzskatīts, ka laime uzsmaidīs tiem, kuri strādāja smagi un godprātīgi. Jūs varat ķerties pie tīrīšanas vai neliela remonta, salabot kādu lietu.
Saimnieces var iepriecināt savus tuviniekus ar kaut ko garšīgu. Lai mājās vienmēr būtu nauda, senatnē saimnieces vārīja putru. Šo ēdienu uztvēra kā pārpilnības simbolu.
Bet ko ir jāizdara pašā vakarā, lai nauda pati pie tevis skrietu? Lasi tālāk!
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā
Tevi noteikti interesēs
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons
- 6 padomi, pēc kuriem jūs nebaidīsities mazgāt ziemas jaku veļas mašīnāby Anna Kalniņa
- Šādi gatavotu zivi nebūsiet ēduši – viss garšas noslēpums ir īpašajā apvalkā, kurš saglabās filejas sulīgumuby Oskars Andersons