Nekādu nevēlamu padomu
Klīniskais psihologs Raiens Hovess stāsta, ka viņa klientu vidū bieži novērojams kopīgs modelis, kad vecāki saviem bērniem sniedz nevēlamus padomus par dažādām tēmām: darbu, attiecībām un naudas pārvaldību. Tas var būt saistīts ar labiem nodomiem vai arī ar viņu satraukumu un neuzticēšanos pieaugušā bērna spējām.
Tomēr, ja cilvēks saņem padomu, ko viņš nav lūdzis, tas var būt kaitinošs vai pat sāpīgs. Pieaugušais var justies tā, it kā viņu kritizētu, pret viņu izturētos kā pret bērnu vai uzskatītu par nekompetentu.
Nekad neaprunājiet ģimenes locekļus
Vecāki dažkārt slikti izsakās vai atklāj personisku informāciju par radiniekiem, pat ja to nevajadzētu darīt. Tas ir bieži sastopams, jo īpaši, ja brālis vai māsa nav attaisnojis vecāku cerības. Tāpēc ar vecākiem atklāti izrunājieties, ka jums tas nepatīk un nav nepieciešams apspriest citus ģimenes locekļus.
Tu nedarīsi lietas kā parasti
Kad bērns kļūst par pieaugušo un sāk pieņemt savas izvēles, izteiciens “bet mēs vienmēr esam tā darījuši” vairs nav piemērojams. Katram pieaugušajam ir atšķirīga dzīve, tāpēc jums tas ir jāņem vērā. Psihologs teica, ka jums vajadzētu atklāti aprunāties ar vecākiem un noteikt, ka apstākļi ir mainījušies.