Ja monēta atrodas uz ledus – tas nozīmē, ka viss ir kārtībā, saldētava ir darbojusies bez problēmām un nav izslēgusies. Pat tad, ja tā izslēdzās, strāvas padeves traucējumi bijuši īslaicīgi un ledus nav sācis kust.
Ja ūdens glāzē nebija atkususis, tas nozīmē, ka saldētavā glabātie produkti vienkārši nevarēja sabojāties tik īsā laikā.
Bet, ja monēta ir sākusi iesalt ledū, tas nozīmē, ka elektrība bija pazudusi uz ilgu laiku. Jo dziļāk zem ledus slāņa atrodas monēta, jo lielāks risks, ka produkti ir sabojājušies. Šajā gadījumā labāk neriskēt un izmest saldētavas saturu atkritumu tvertnē.
Protams, ir vērts novērtēt monētas iesalšanas līmeni. Ja monēta ir tikai nedaudz iesalusi ledū, nav jāraizējas, jo diez vai produkti šādā laika posmā ir paspējuši sabojāties.
Tomēr ir vērts šo nosacījumu uztvert nopietni, jo produkti, iespējams, nedaudz atkausējās, bet pēc tam atkal sasala. Ņem vērā, ka vairākkārtēja sasaldēšana un atkausēšana var negatīvi ietekmēt produktu garšu.
Šī sadzīves viltībiņa man ir noderējusi vairākas reizes. Bija, protams, žēl izmest saldētavas saturu, bet saindēšanās un “sēdēšana” uz oglītēm, pēc manas pieredzes, ir krietni nepatīkamāka nodarbe.
Lasi vēl: Sieviešu vārdu tops, kuru īpašnieces ir pārāk kaprīzas. Viņām nav iespējams izdabāt
Tāpēc šo produktu svaiguma pārbaudes metodi iesaku arī tev, dārgais lasītāj. Pastāsti par to arī draugiem – viņi noteikti būs tev pateicīgi!