Valsts Ieņēmumu Dienesta (VID) pienākumi un funkcijas ir ļoti plaši un daudzveidīgi, aptverot vairākas būtiskas darbības, kas ir būtiskas valsts ekonomikas un finanšu stabilitātei:
1. Nodokļu administrēšana un iekasēšana: VID uzrauga un iekasē nodokļus gan no uzņēmumiem, gan no privātpersonām. Šis process ir būtisks, lai nodrošinātu, ka nodokļu sistēma ir taisnīga un proporcionāla visiem iedzīvotājiem, un lai nodrošinātu nepieciešamos resursus valsts funkciju un pakalpojumu finansēšanai.
Atkārto Šos 3 vārdus un visi ļaunprāši Tev ies ar līkumu! Tici vai nē, bet šī frāze patiešām strādā
2. Muitas darbību uzraudzība: VID aktīvi iesaistās muitas darbībās, kontrolējot preču importu un eksportu caur muitas teritorijām. Šāda uzraudzība palīdz novērst nelegālu preču tirdzniecību un veicina godīgu konkurenci uzņēmējdarbības sfērā, tādējādi nodrošinot taisnīgu un likumīgu preču apriti valstī.
3. Nodokļu un muitas likumu ievērošanas uzraudzība un izpilde: VID uzrauga uzņēmumu un pilsoņu atbilstību nodokļu un muitas likumiem. Šāda uzraudzība un izpilde ir būtiska, lai nodrošinātu taisnīgu un likumīgu ekonomisko vidi valstī un veicinātu uzticību valsts iestādēm.
Turklāt, pieņemot stratēģisku lēmumu attiecībā uz 220 nodokļu maksātājiem, kuri agrāk saņēma subsīdijas pandēmijas laikā, VID cenšas veicināt ekonomikas atveseļošanos un nodrošināt apgrozāmo līdzekļu plūsmu. Šāds solis ir būtisks, lai nodrošinātu godīgu un pienācīgu valsts finanšu pārvaldību un saglabātu finansiālo stabilitāti valstī.
Šie pasākumi ir būtiski, lai nodrošinātu efektīvu valsts resursu izmantošanu un veicinātu taisnīgu un vienlīdzīgu ekonomisko vidi valstī, kas ir svarīga ilgtspējīgas attīstības un sabiedrības labklājības nodrošināšanai.
VID pārstāvji skaidro, ka šāda prasība pēc atmaksas ir būtiska, lai nodrošinātu godīgu un efektīvu grantu izmantošanu, veicinot valsts finanšu sistēmas integritāti un uzlabojot tās pārvaldību.
Turklāt VID ir uzsācis tiesvedības procesus saistībā ar 33 gadījumiem, kurus var kvalificēt kā situācijas ar nepamatoti saņemtu atbalstu. Līdz šim 12 no šiem gadījumiem ir noslēgti ar pozitīvu rezultātu, liecinot par VID apņemšanos efektīvi aizstāvēt valsts intereses un nodrošināt likumīgu valsts finanšu pārvaldību. Tomēr vienā gadījumā tiesa izšķīrusi nelabvēlīgi, un tiesvedība vēl turpinās vēl 21 gadījumā, kur VID aktīvi cenšas nodrošināt likumību un atbildīgu valsts finanšu pārvaldību.
Šie pasākumi liecina par VID apņēmību aizsargāt valsts finansiālos resursus, nodrošinot likumīgu un atbildīgu grantu izmantošanu un risinot jautājumus saistībā ar nepamatotu vai nepareizu grantu saņemšanu.