Mēs visi vēlamies izskatīties labi un ģērbties stilīgi. Daudzējādā ziņā tas ir atkarīgs no apģērba, ko iegādājamies un valkājam. Taču, ja mēs apģērbu nemazgājam, negludinām un pienācīgi neglabājam, apģērbs sabojājas.
Ja vēlaties, lai jūsu apģērbs kalpotu ilgāk par vienu sezonu, iemācieties, kā par to rūpēties. Šajā rakstā esam apkopojuši 30 padomus par apģērbu un aksesuāru, tostarp kažokādu un ādas izstrādājumu, kopšanu un uzglabāšanu.
Padomi apģērbu kopšanai un uzglabāšanai
1.Pirmkārt un galvenokārt, neglabājiet drēbes un veļu savā garderobē, vēl jo mazāk sezonālai glabāšanai, kamēr neesat pārliecināts, ka lietas ir izmazgātas, iztīrītas vai atbilstoši apstrādātas. Pretējā gadījumā jūs riskējat ne tikai ar attiecīgo lietu, bet arī ar visu savu garderobi. Galu galā novecojušas drēbes zaudē izturību un, pats galvenais, iegūst nepatīkamu aromātu, kas nekavējoties izplatās uz visām pārējām lietām. Turklāt šī smaka ir “delikatese” kodēm, skudrām un citiem kukaiņiem.
2.Uzkariet uz “pakaramajiem” uzvalkus, mēteļus, žaketes, kažokus.
3.Džemperus, trikotāžas kostīmus iesaiņojiet celofāna maisiņos un novietojiet plauktos.
4.Gaišas krāsas priekšmeti var dzeltēt, ja tos neaizsedz ar pārvalkiem.
5.Uz valkātām drēbēm agri vai vēlu parādīsies spīdums un taukaini plankumi. Šie nesakoptie traipi pazudīs, ja tos berzēsiet ar sagrieztu jēlu kartupeli vai amonjaku. Arī spīdums un taukainība pazudīs, ja tos noslaucīsiet ar tīru benzīnu un pēc tam pārklāsiet ar plānu sausas smalkas sāls kārtiņu un berzēsiet ar sūkli. Beigās nokratiet sāli un noslaukiet šo vietu ar stingru birstīti.
6.Ja ir migla vai neliela dzestruma, uz 2-3 stundām pakariet ārā saburzītas bikses. Tās kļūs gandrīz kā jaunas.
7.Gludekļa radīto spīdumu no tumšām drēbēm var noņemt, tvaicējot tās ar stipru tēju.
8.Izstiepta džempera aproces var savest kārtībā, tās cieši sasienot un ieliekot ļoti karstā ūdenī.
9.Trikotāžas lietas izstiepjas, ja tās uzkarina uz “pakaramā”. Labāk tos glīti salocīt celofāna maisiņos.
10.Virsdrēbes pēc lietus vai sniega viegli sakratiet un pakariniet uz “pakaramiem”.
11.Vecu, nolietotu uzvalku izkārtojiet uz tīra auduma gabala un pārklājiet ar otru tāda paša auduma gabalu. Ieberiet tajā amonjaka šķīdumu (divas ēdamkarotes uz vienu litru ūdens), vienmērīgi ar mitru birstīti pārvelkot līdzekli vienā virzienā. Uzkarsējiet mitro uzvalku uz pakaramā un notīriet to ar sausu suku. Tērps būs redzami atsvaidzināts.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!
Tevi noteikti interesēs
- Šādi gatavotu zivi nebūsiet ēduši – viss garšas noslēpums ir īpašajā apvalkā, kurš saglabās filejas sulīgumuby Oskars Andersons
- 4 zvaigžņu zīmēm, iespējams, piepildīsies sapņi 2025. gada janvārīby Gunta Berga
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons