Vairāk nebūs kā iepriekš: CSDD pārstāvis atklāj, ka šī iemesla dēļ jūsu automašīnai uz ceļa var atņemt TA

Vairāk nebūs kā iepriekšējos gados. Nesenajā intervijā kāds CSDD pārstāvis atklāja, ka šī iemesla dēļ jūsu automašīnai uz ceļa var atņemt Tehnisko apskati un jūs nedrīkstēsiet piedalīties ceļu satiksmē. 

Atgādināsim, ka pirms 1. decembra transportlīdzekļiem bija atļauts braukt ar vasaras riepām, kuru minimālais protektora dziļums bija 1,6 milimetri. Laikā no 27.novembra līdz 1.decembrim Ceļu satiksmes drošības direkcija veica ekspertīzi 1979 automašīnām.

No šī kopskaita 26 transportlīdzekļi tika aprīkoti ar vasaras riepām, 59 transportlīdzekļiem protektora dziļums bija mazāks par trim milimetriem, 89 transportlīdzekļiem protektora dziļums bija no trīs līdz četriem milimetriem un 152 divriteņu transportlīdzekļiem bija protektora dziļums. no četriem līdz pieciem milimetriem.

Līdz ar to tika noskaidrots, ka 1653 autovadītājiem bijušas riepas ar pieņemamu protektora dziļumu. Turklāt bija braucēji, kuru riepas atgādināja Formula 1 sacīkstēs izmantotās riepas. Par sākotnējo obligāto ziemas riepu testēšanas vietu tika izvēlēta Dobeles šoseja Jelgavā, konkrēti krustojumā ar ceturto līniju.

Tomēr nu jau ir gaidāmas izmaiņas, kas daudzus šoferīšus gan neiepriecina.. 

CSDD reids

Veicot transportlīdzekļa un tā aprīkojuma tehnisko kontroli vai tehnisko kontroli uz ceļa, tiek pārbaudīta tehniskā stāvokļa atbilstība šo noteikumu 1. pielikumā minētajām prasībām.

Inspektors novērtē konstatētos trūkumus vai bojājumus un atkarībā no to ietekmes uz satiksmes drošību un vidi piešķir tiem kādu no vērtējumiem.

Lasi vēl: Latvijā tumša diena: Pēkšņi mūžībā devies viens no Latvijas seržantiem šajā jomā

Tomēr šogad ir sagaidāms kāds jauninājums Latvijas šoferīšiem un ja netiks izpildīts šis punkts, tad atbildīgie dienesti uz koplietošanas ceļiem rīkojot CSDD reidus var jums atņemt Tehnisko apskati, kā rezultātā ceļa malā jums tiks noņemti numuri un liegta braukšana tālāk.

Pēc šādiem ceptiem kartupeļiem tevi noteikti apprecēs: 7 garšīga ēdiena gatavošanas nianses

CSDD pārstāvji skaidro, ka šis atjauninājums tika pieņemts raugoties uz kopējo Latvijas automašīnu stāvokli uz ceļiem. Diemžēl dažreiz šī kļūda var beigties ļoti slikti, tādēļ vajadzēs jums ņemt vērā šo informāciju un to noteikti likt aiz auss, lai uz ceļa jums netiktu atņemta TA.

 

Par šo atjauninājumu parunāsim mazliet vēlāk.. 

Noskatīsimies kā notiek CSDD reids un ko no tā sagaidīt:

Kā redzam daudzi autovadītāji mēdz ignorēt savas automašīnas trūkumus un tik un tā piedalās ceļu satiksmē, kaut tas ir aizliegts. CSDD skaidro, ka lai uzturētu Latvijas satiksmi drošu, tad šāda tipa reidi ir obligāti.

Tagad noskaidrosim ko mums jāņem vērā iestājoties siltajam laikam, lai automašīnai netiktu atņemta TA? Lūgums šo ņemt vērā, lai nesanāk problēmas!

 

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment