Spēkā stājas jauni grozījumi – VID tagad būs vieglāk piekļūt jūsu finanšu informācijai

Lai VID varētu novērtēt fizisko personu izdevumu un ienākumu atbilstību un pārbaudīt valsts amatpersonu deklarācijas, tā iegūs paplašinātas pilnvaras saņemt informāciju no Kredītu reģistra par saistību apjomu. ziņo LV portāls. 

Līdz šim likumā noteiktajiem datiem par kontu apgrozījumu kredītiestādēm un maksājumu pakalpojumu sniedzējiem būs jāiesniedz tikai informācija par apgrozījumu, bet jaunā tiesību norma ļaus VID saņemt informāciju no Kredītu reģistra, bez papildu pieprasījuma – tas sniegšot VID plašāku ieskatu datu analīzē.

To paredz spēkā jau stājušies Kredītu reģistra likuma grozījumi no 16. novembra.

Ar jaunajiem grozījumiem 19. pants tagad paplašina iepriekšējos noteikumus, nosakot, ka Latvijas Banka ir pienākusi reizi gadā līdz 1. februārim elektroniskā formā nodot Valsts ieņēmumu dienestam reģistrā esošo informāciju par fiziskās personas spēkā esošajām saistībām, kas bijušas iepriekšējā kalendāra gada 31. decembrī.

Lasi arī: Aleksandra Šepa pravietojums : Šīm 3 Zīmēm tuvākajās dienās sagaidāma milzīga Veiksme!

Tas ir nepieciešams fizisko personu izdevumu un ienākumu atbilstības analīzei, kā arī valsts amatpersonu deklarāciju pārbaudei, ja šādu klienta saistību kopējais faktiskais atlikums ir:

1) sasniedz vai pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas;

2) nesasniedz 20 minimālās mēnešalgas, bet šīs klienta saistības radušās iepriekšējā kalendāra gadā un to sākotnējā apjoma kopsumma klienta saistību rašanās brīdī sasniedza vai pārsniedza 20 minimālās mēnešalgas.

 

Šķir otru lapu, lai uzzinātu, kā tas izskatīsies dzīvē

Leave a Comment