Šodien Latvijā jo īpaši konkrētajos reģionos ir gaidāmi virpuļviesuļi! Laiks pamatīgi satrakosies

Meteorologi brīdina par strauju vēja ātruma palielināšanos un iespējamiem lokāliem viesuļiem, kas var radīt nopietnus bojājumus gan infrastruktūrai, gan apkārtējai videi.

Iedzīvotāji tiek aicināti būt piesardzīgiem, sekot līdzi jaunākajām prognozēm un veikt nepieciešamos piesardzības pasākumus, lai pasargātu sevi un savus tuviniekus no iespējamajām dabas stihiju radītajām sekām.

Latvijā mēdz būt virpuļviesuļi, taču tie ir salīdzinoši reti un parasti mazāk spēcīgi nekā tie, kas sastopami citviet pasaulē. Virpuļviesuļi, kas rodas Latvijā, bieži vien ir lokāli un mērenas intensitātes, izraisot bojājumus nelielās teritorijās.

Tie parasti attīstās vasarā un ir saistīti ar spēcīgiem pērkona negaisiem. Šādi viesuļi var izraut kokus ar saknēm, bojāt ēkas un radīt citus materiālus zaudējumus.

Ārzemēs, īpaši Ziemeļamerikā, virpuļviesuļi, piemēram, tornado, var sasniegt daudz lielāku intensitāti un iznīcības spēku. Šie viesuļi var izraisīt plašus un smagus postījumus, piemēram, pilnībā sagraut mājas, apgāzt automašīnas un radīt ievērojamu upuru skaitu. Tornado bieži vien ir daļa no lielām vētru sistēmām, kas aptver plašas teritorijas.

Pārbaudi savas zināšanas par latviešu žargonvārdiem!

Vai tu zini ko nozīmē šie latviešu populārie žargonvārdi? 

1 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

2 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

3 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

Your score is

The average score is 50%

0%

Latvijas virpuļviesuļi parasti ir EF0 vai EF1 kategorijas pēc Fujitas mēroga, kas nozīmē, ka to vēja ātrums ir līdz aptuveni 180 km/h. Salīdzinājumam, spēcīgākie tornado, kas var sasniegt EF5 kategoriju, spēj attīstīt vēja ātrumu virs 320 km/h un izraisīt katastrofālus postījumus.

Bet kur tieši šodien gaidāms negaiss? 

Kopumā Latvijā virpuļviesuļi ir mazāk intensīvi un retāk sastopami nekā daudzviet citur pasaulē. Latvijā tie ir galvenokārt saistīti ar specifiskiem meteoroloģiskiem apstākļiem un mazāk izplatīti nekā Ziemeļamerikas tornado, kas ir biežāk sastopami un iznīcinoši.

Lasi vēl: Ātrā naudas upe: Globa nosauca vienu zodiaka zīmi, kas no 20. jūnija sāks dimantu veiksmes sēriju

19.jūnija rītā Latviju, sākot no rietumiem, sāks šķērsot plaša nokrišņu zona, kas daudzviet nesīs stipras pērkona lietusgāzes, un vietām tās būs ļoti intensīvas. Lokāli iespējama krusa. Īpaši valsts austrumu daļā gaidāmas krasas vēja brāzmas, kas var sasniegt ātrumu līdz 20 m/s.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) brīdina par iespējamām stihiskām parādībām un iesaka iedzīvotājiem būt piesardzīgiem, sekojot līdzi aktuālajām prognozēm un veicot nepieciešamos piesardzības pasākumus.

Dažos reģionos ir izsludināts maksimālais brīdinājums! Lasi tālāk! 

Šādi laika apstākļi var radīt būtiskus bojājumus infrastruktūrai un apdraudēt cilvēku drošību, tādēļ ir svarīgi būt gataviem un uzmanīgiem.

Tiek nosaukti Latvijas reģioni, kuros Estofex izsludinājis augstākās pakāpes brīdinājumu. Ja tu dzīvo šeit, lūdzu šodien esi maksimāli piesardzīgs! Lasi tālāk! 

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment