7 dārza augi, kas liks mušām turēties pa gabalu

Atnākot siltajām vasaras dienām, parādās apnicīgi lidojoši kukaiņi – augļu un mājas mušas, odi un zirnekļi. Tomēr papildus atbaidošajiem aerosoliem mušas atbaida arī noteiktu augu smarža.

Par to, kādi ziedi atbaida mušas, stāsta Marta Stjuarte.

Baziliks

Bazilikam ir skaistas spīdīgi zaļas lapas un brīnišķīgs aromāts. Tas ir viens no populārākajiem kulinārijas garšaugiem pasaulē – un daudzu iecienīts dārza augs. Taču bazilika spēcīgais aromāts atbaida mušas un piesaista derīgos kukaiņus, piemēram, tauriņus.

Lauru koks

Lauru koku, kas var kļūt par nelielu koku, parasti apgriež kā skaistu krūmu vai audzē podos. Šī pievilcīgā dārza auga lapas izmanto zupās un sautējumos, kā arī kukaiņu atbaidīšanai. Turklāt mušas var atbaidīt gan ar kaltētu, gan svaigu lapu aromātu, taču tās nebūs tik efektīvas.

Lavanda

Lavanda ir daudzās krāšņās krāsās, tostarp rozā, violetā un baltā, un tā var lepoties ar īpašībām, kas labvēlīgi ietekmē mūsu fizisko labsajūtu. Lavandu bieži izmanto kosmētikā un amatniecībā. Šī auga smaržu bieži izmanto parfimērijā, un patīkamā zāļu smarža var arī atbaidīt kukaiņus.

Rozmarīns

Rozmarīnam ir liels potenciāls kulinārijā – to izmanto gaļas ēdienu, piemēram, liellopu gaļas, mājputnu gaļas un jūras velšu, kā arī piena produktu, piemēram, sieru un cieti saturošu ēdienu, piemēram, kartupeļu, aromatizēšanai. Turklāt rozmarīna patīkamais aromāts piešķir dārzam šarmu un atbaida mušas, piesaistot derīgos kukaiņus apputeksnētājus.

Citronzāle

Citronzāles eļļu izmanto dabīgos kukaiņu atbaidīšanas līdzekļos un līdzīgos produktos. Citronzāli plaši izmanto arī kulinārijā. Tomēr pārliecinieties, ka nav sala, no kura augs baidās.

Lasi vēl: 4 labākie veidi, kā atbrīvoties no sviedru traipiem uz baltām drēbēm, neizmantojot sadzīves ķīmiju

Smaržīgā pelargonija

Šie skaistie ziedošie augi izdala smaržu, pateicoties lapās esošajām eļļām – īpaši tad, kad lapas nonāk saskarē ar kaut ko. Papildus mušu atbaidīšanai smarža var darboties arī kā diezgan labs odu atbaidītājs. Tomēr jāņem vērā, ka smaržīgā pelargonija var būt kaitīga mājdzīvniekiem, un tās ļoti spēcīgā smarža ne visiem patīk.

Pārbaudi savas zināšanas par latviešu žargonvārdiem!

Vai tu zini ko nozīmē šie latviešu populārie žargonvārdi? 

1 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

2 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

3 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

Your score is

The average score is 50%

0%

Samtenes

Samtenes ir jauks akcents dārzā – to labi pazīstamā jautrā dzeltenā vai oranžā krāsa vienmēr padara zemes gabalu par spilgtu vietu. Turklāt samtenes smarža atbaida kukaiņus, tostarp mušas, kā arī trušus un citus savvaļas dzīvniekus.

 

Leave a Comment