Šis senlaicīgais līdzeklis acumirklī iznīcinās siseņus – kaitēklis vairs nekad neatgriezīsies

Ir vairākas iespējas, kā atbrīvoties no siseņiem dārzā, kas jāzina katram dārzniekam.

Nevajadzētu sēdēt un gaidīt, kamēr kaitēklis uzbruks jūsu stādījumiem, kā arī nedot kukaiņiem visu, ko pats esat izaudzējis. Tāpēc atcerieties, kādus siseņu preparātus iegādāties un kā pašam cīnīties ar dobju terorismu.

Pirmā iespēja ir insekticīdu lietošana.

Ar tiem jābūt uzmanīgiem, jo aktīvās vielas var uzkrāties augsnē, galu galā saindējot ne tikai kukaiņus, bet arī augsni. Pieredzējuši dārznieki saka, ka apstrāde jāsāk sākotnējos posmos, līdz kaitēkļu mākoņi riņķo pāri jūsu dārzam.

Tad būs grūtāk ar tiem cīnīties. Pirmajos uzliesmojumos ieteicams lietot “Aktual”, “Enzhio”, “Fastak”, “Zalp” vai “Aktellik”, stingri ievērojot norādījumus. Vai līdzīgus analogus, kas nopērkami dārzkopības preču veikalos.

Otrā siseņu iznīcināšanas iespēja ir pievērsties tautas metodēm

Var pagatavot aerosolus un uzlējumus, kas atbaida kukaiņus – piemēram, no ķiplokiem, sīpoliem vai čili pipariem. Sasmalciniet 2 ķiploka daiviņas, 2 sīpolus vai 2 čili piparus un sajauciet tos ar 10 glāzēm ūdens.

Uzkarsējiet maisījumu līdz vārīšanās temperatūrai, pēc tam ļaujiet tam ievilkties uz nakti. Pēc tam nokāsiet un atšķaidiet ar ūdeni proporcijā 1:3 augu apsmidzināšanai. Ja nezinājāt, kāda smarža atbaida siseņus, tad ziniet, ka kukainis noteikti nepanesīs sīpolu, papriku un ķiploku aromātu.

Turklāt dārznieki iesaka dārzā apkaisīt kultūraugus ar plānu miltu kārtu, kas salips kopā siseņa mutē, neļaujot tam apēst augus. Nav slikta doma arī uzstādīt fiziskas barjeras.

Nosedziet dārzu ar tīkliem vai īpašām aizsargpatversmēm, lai novērstu kukaiņu tuvošanos stādījumiem. Interesanti, ka cīņā pret kaitēkļiem var palīdzēt pat vistas – ja turat mājputnus, tad tie noteikti noknābās vairākus siseņus, tāpat kā jebkurus citus kukaiņus.

Galvenais – izmantojot jebkuru no iepriekš minētajām metodēm, lai atbrīvotos no nelūgtiem viesiem, atcerieties, ka nedrīkst kaitēt augiem, pretējā gadījumā sabojāsiet ražu pat bez siseņiem.