Sinoptiķi steidzami brīdina par ļoti spēcīgiem pērkona negaisiem Šodien visā Latvijas teritorijā

Sinoptiķi steidzami nākuši klajā ar negaidītu prognozi par svētdien gaidāmo laiku visā Latvijā, un diemžēl šīs ziņas nav iepriecinošas. Pēc ekspertu vārdiem, visā valsts teritorijā sagaidāmi nelabvēlīgi laika apstākļi, kas varētu ietekmēt ikvienu no mums.

Svētdien gaidāmas spēcīgas lietavas, vētras, un iespējama pat krusa. Tiek brīdināti autovadītāji par bīstamiem braukšanas apstākļiem, un iedzīvotāji tiek aicināti sagatavoties sliktākajam scenārijam.

Pārbaudi savas zināšanas par latviešu žargonvārdiem!

Vai tu zini ko nozīmē šie latviešu populārie žargonvārdi? 

1 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

2 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

3 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

Your score is

The average score is 40%

0%

Laika prognoze sola arī ievērojamu temperatūras pazemināšanos, kas varētu radīt diskomfortu tiem, kas plāno pavadīt dienu ārā. Sinoptiķi mudina būt piesardzīgiem un sekot līdzi jaunākajai informācijai, lai spētu savlaicīgi pielāgoties mainīgajiem laika apstākļiem. Tāpēc, lai gan daudzi cerēja uz saulainu un mierīgu dienu, šī svētdiena, šķiet, nesīs negaidītus un nepatīkamus pārsteigumus.

Naktī uz svētdienu, 2. jūniju, Latvijas teritorijā gaidāmi mainīgi laika apstākļi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālistu prognozes. Debesis būs daļēji apmākušās, vietām iespējams īslaicīgs lietus, ko var pavadīt pērkona negaiss.

Nakts temperatūra būs mērena, svārstoties starp 10 un 15 grādiem pēc Celsija, tomēr mitruma līmenis varētu būt paaugstināts, padarot gaisu smagāku un neērtāku. Pūtīs lēns līdz mērens vējš, kas dažviet varētu pastiprināties līdz brāzmām, īpaši vietās, kur parādīsies pērkona negaiss. Laika apstākļi būs ļoti mainīgi, tāpēc ieteicams sekot līdzi jaunākajām prognozēm un būt gataviem pēkšņām izmaiņām.

Visā Latvijā laika apstākļi būs ļoti mainīgi, un sinoptiķi brīdina par pēkšņām izmaiņām, kas varētu ietekmēt ikdienas plānus un drošību. Tiek ieteikts ņemt līdzi lietussargu un piemērotu apģērbu, jo lietus un pērkona negaiss var parādīties negaidīti. Autovadītājiem jābūt īpaši piesardzīgiem, jo slapjie un slidenie ceļi var radīt bīstamus braukšanas apstākļus.

Papildus tam, miglas veidošanās vietām var apgrūtināt redzamību, tāpēc nepieciešama īpaša uzmanība, pārvietojoties agrās rīta stundās. Pilsētās un lauku rajonos var būt atšķirīgi laika apstākļi, tāpēc ieteicams sekot līdzi jaunākajām prognozēm un būt gataviem pielāgoties mainīgajiem apstākļiem.

Neskatoties uz prognozēto siltumu, naktī gaidāmas nelabvēlīgas laika apstākļu izmaiņas, tādēļ ieteicams plānot savas aktivitātes tā, lai tās netiktu traucētas pēkšņu laikapstākļu svārstību dēļ. Laika prognoze sola dinamisku nakti ar dažādiem meteoroloģiskajiem parādībām, kas var būt gan skaisti vērojami, gan arī potenciāli bīstami.

Tomēr sinoptiķi jau laicīgi brīdinājuši par to, kas gaidāms 2. Jūnija pēcpusdienā, jo situācija strauji pasliktināsies….

Lasi raksta turpinājumu nākošajā lapā

Leave a Comment