Pirmo reizi kopš 2017.gada “ESTOFEX” Latviju iekļauj visaugstākajā – 3.līmenī. Galvenie draudi no negaisiem šodien

Pirmo reizi kopš 2017. gada Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs (ESTOFEX) ir izsludinājis Latvijai visaugstāko – trešo – brīdinājuma līmeni. Šodien Latvijā galvenie draudi saistās ar iespējamiem intensīviem negaisiem.

Negaisu laikā iespējamas spēcīgas vēja brāzmas, lielgraudu krusa un stipras lietusgāzes, kas var izraisīt lokālus plūdus. Pastāv arī virpuļviesuļu (tornado) risks, kas var nodarīt nopietnus postījumus.

ESTOFEX īpaši brīdina par iespējamiem nopietniem laikapstākļu radītiem draudiem, aicinot iedzīvotājus būt īpaši piesardzīgiem un sekot līdzi laika prognozēm un brīdinājumiem.

Šāda līmeņa brīdinājums nozīmē, ka pastāv liela iespēja, ka vētras būs ļoti intensīvas un var radīt nopietnus zaudējumus un apdraudēt cilvēku dzīvības. Meteorologi mudina iedzīvotājus būt gataviem negaidītām situācijām, piemēram, straujam vēja pastiprinājumam un krusas bojājumiem, un ievērot drošības pasākumus, lai mazinātu risku.

Pārbaudi savas zināšanas par latviešu žargonvārdiem!

Vai tu zini ko nozīmē šie latviešu populārie žargonvārdi? 

1 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

2 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

3 / 3

Vai tu zini ko nozīmē šis latviešu žargonvārds? 

Your score is

The average score is 40%

0%

Šāda augsta brīdinājuma līmeņa izsludināšana liecina par ārkārtīgi nelabvēlīgiem laikapstākļiem, kas var būtiski ietekmēt ikdienas dzīvi un infrastruktūru. Ieteicams regulāri sekot līdzi jaunākajām prognozēm un brīdinājumiem no Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) un citām oficiālajām iestādēm.

Kuros reģionos būs vistrakāk?

Lasi vēl: Keita Vinsleta ir atzinusies, kāpēc skūpstīties ar Leonardo Di Kaprio filmas “Titāniks” uzņemšanas laukumā bija nepatīkami un lūk, kādēļ!

Pirmo reizi kopš 2017. gada 12. augusta, Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs (ESTOFEX) ir izsludinājis Latvijai visaugstāko – trešo – brīdinājuma līmeni. Šodienas galvenie draudi ir lokāla, bet ļoti spēcīga vētra, augsts virpuļviesuļu (tornado) un lielgraudu krusas risks.

Prognozēs no skaitliskajiem modeļiem vairāku izlaidumu pēc kārtas šodien uzrādās atsevišķi, spēcīgi, rotējoši negaisi, kas galvenokārt veidosies virs Sēlijas, Latgales un Vidzemes austrumiem.

Reģioni 

Šajā reģionā dienas laikā ciklona siltajā sektorā ieplūdīs ļoti silta un mitra gaisa masa, kā arī liels enerģijas daudzums (ap 2000 J/kg CAPE). Šo enerģijas daudzumu efektīvi pārklāj liela vēja spēka izmaiņa līdz ar augstumu (0-6 km = 20-25 m/s) un zems mākoņu kondensācijas līmenis (LCL) (<1 km).

Ir iespēja negaisam sekot līdzi tiešraidē! Lasi tālāk! 

Šie apstākļi ir vieni no galvenajiem signāliem, ka atsevišķu negaisu gadījumā, kad tie izveido mezociklonisku rotāciju un pāraug superšūnā (angliski: supercell), ievērojami palielinās risks uz virpuļviesuļa izveidošanos.

Sinoptiķi brīdina, ka šādā situācijā var izveidoties ļoti bīstami laikapstākļi ar spēcīgiem vēja brāzmiem, kas var radīt postījumus, lielu krusu, kas var sabojāt īpašumus un lauksaimniecības kultūras, un pat virpuļviesuļiem, kas var radīt ievērojamus bojājumus un apdraudēt cilvēku dzīvības.

Lasi vēl: Manā īpašumā odu vairs vispār nav, šo problēmu atrisināju ātri un bez maksas

Ieteicams regulāri sekot līdzi jaunākajām prognozēm un brīdinājumiem no Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) un citām oficiālajām iestādēm, kā arī būt gataviem rīkoties, lai aizsargātu sevi un savus īpašumus.

Meteo Latvia ir pievienojusi arī saiti, kurā var apskatīt vētras un negaisa virzību cauri Latvijai. Ar šo tu vari izvairīties no negaisa atnestajām sekām. Saite ir redzama lasot tālāk! Noteikti paskaties!

Saite redzama nākošajā lapā

Leave a Comment