15. novembrī, kad noslēgsies patlaban spēkā esošā mājsēde, koalīcijas partneri pieļauj, ka dzīve valstī varētu atgriezties tā dēvētajā “zaļajā režīmā” jeb pakalpojumus primāri varētu saņemt pret Covid-19 vakcinētie vai šo slimību pārslimojušie, uzrādot attiecīgu Covid-19 sertifikātu. Vienlaikus netiek izslēgta iespēja koriģēt “zaļajā režīmā” pieejamos pakalpojumus jeb paredzēt atsevišķus ierobežojumus.
Pirmdien pēc koalīcijas partneru sanāksmes Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) informēja, ka otrdien, 2. novembrī, Ministru kabinetā plānots diskutēt par dzīvi pēc mājsēdes, bet pagaidām detaļas netiek atklātas, jo par tām vēl diskutē eksperti.
“Lēmums jau bijis, ka atgriezīsimies “zaļajā režīmā”. Tas tā arī paliek. Bet speciālisti paliek pie tā, ka vienā vai otrā jautājumā “zaļais režīms” var tikt piekoriģēts,” informēja Kariņš, raksta delfi.lv
Vaicāts, vai pēc 15. novembra mājsēde varētu turpināties pret Covid-19 nevakcinētām personām, Kariņš vien norādīja, ka par dzīvi pēc mājsēdes patlaban diskutē eksperti. “Tagad ir pāragri runāt par iespējamajiem papildinājumiem,” piebilda premjers.
Lasi vēl: Sapņi piepildās: 5 zodiaka zīmes, kuras rudens nogalē saņems dāvanas no Visuma
Labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP) norādīja, ka 15. novembris ir robežšķirtne, kurā ir svarīgi atgriezties pie tiem epidemioloģiskās drošības nosacījumiem, kādi bija spēkā pirms mājsēdes. “Tātad “zaļais režīms” un pēc iespējas vairāk brīvības pakalpojumu saņemšanā un ekonomikas aktivitātē tiem, kas ir vakcinējušies pret Covid-19,” pauda Eglītis.
Arī kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) norādīja, ka ir jāpieturas pie iepriekšējās vienošanās, ka pēc mājsēdes būs “zaļais lokdauns”, tostarp kultūras nozarē, kas jau nodrošina epidemioloģiski drošus pasākumus. Vienlaikus ministrs pieļāva, ka nedaudz stingrāki ierobežojumi varētu skart tos pasākumus, kas tiek rīkoti bez norādītām sēdvietām un ārā. “Pārējos [lēmumus] aicinu atstāt negrozītus. Jo mazāk neskaidrību sabiedrībai, jo labāk,” pauda Puntulis.
Tāpat kultūras ministrs piebilda, ka pēc 15. novembra kultūras nozare neatgriezīsies ikdienībā, pat “zaļajā režīmā” ne, bet gan nedaudz stingrākā. “Mēs neviens neesam optimisti un neuzskatām, ka [pēc 15. novembra] atgriezīsimies ikdienībā,” secināja Puntulis, ziņo delfi.lv
Savukārt premjers skaidroja, ka izmaiņas sadzīvē pēc 15. novembra ir iespējamas, jo patlaban īstenojas ekspertu iepriekš paustās prognozes par saslimstības ar Covid-19 pieaugumu un slimnīcu noslodzi. Kariņš atzina, ka patlaban pieejamā informācija par epidemioloģisko situāciju norāda uz saslimstības pieauguma mazināšanos.
Portāls “Delfi” jau vēstīja, ka ministrijām uzdots izstrādāt priekšlikumus par pasākumiem, kas būtu ieviešami laika posmā no 15. novembra līdz ārkārtējās situācijas beigām – 11. janvārim.
Kāda dzīve gaidāma nevakcinētajiem – lasi tālāk
Tevi noteikti interesēs
- Volodina pastāstīja, kuras zvaigžņu zīmes atradīs mīlestību 2025. gadāby Sandra Kovaļenko
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons
- 6 padomi, pēc kuriem jūs nebaidīsities mazgāt ziemas jaku veļas mašīnāby Anna Kalniņa
[…] Pēc 15.novembra ierobežojumi ir gaidāmi, taču ne visi. Lūk, kas mūs sagaida! […]