Sinoptiķi runāja par nopietnām laikapstākļu izmaiņām, kas oktobrī un novembrī gaidāmas gandrīz visā valstī. Pēc speciālistu domām, abi atlikušie rudens mēneši būs nenormāli. Un šīs anomālijas būs vēl spēcīgākas, nekā gaidīts.
Putenis, kas pazīstams arī kā sniega vētra, ir raksturīgs notikums, kurā sniegpārslas atmosfērā transportē vējš. Parasti, kaut arī ne vienmēr, šī parādība izpaužas, kad spēcīgi un brāzmaini vēji sakrīt ar ievērojamu sniegputeni.
Gadījumā, ja vēja brāzmas palielinās līdz viesuļvētras spēkam, sniegputenis uzreiz tiek klasificēts kā sniega vētra. Latvijā spēcīga vētra bijusi 2011.gadā 11.februārī.
Lasi vēl: Ģerānijas un vijolītes vairs nezied? Mēslojiet tās, un pat decembrī tās jūs aplaimos ar skaistiem ziediem
Lasi arī: Kāpēc pieredzējuši dārznieki vienmēr sēj bietes pirms ziemas un kā to pareizi darīt
Sniegs notiek ziemas mēnešos, vēlā rudenī vai agrā pavasarī, kad gaisa temperatūra tuvojas vai pazeminās zem sasalšanas. Snigšanu pavasara sezonā dēvē arī par “cīruļa sniegu”. Parasti sniegputenis rodas reģionos, kurus ietekmē cikloni, un tā intensitāte ir atkarīga no ciklona dziļuma.
Jo dziļāks ir ciklons (norāda uz zemāku atmosfēras spiedienu tā centrā) un jo lielāks atmosfēras spiediena kontrasts starp ciklona kodolu un apkārtējo atmosfēras spiedienu, jo spēcīgāks ir vējš un līdz ar to arī sniegputenis.
Kas gaidāms Latvijā uz šiem mēnešiem
Tevi noteikti interesēs
- Volodina pastāstīja, kuras zvaigžņu zīmes atradīs mīlestību 2025. gadāby Sandra Kovaļenko
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons
- Šādi gatavotu zivi nebūsiet ēduši – viss garšas noslēpums ir īpašajā apvalkā, kurš saglabās filejas sulīgumuby Oskars Andersons