Nesteidzieties atbrīvoties no nopļautas zāles – tā var būt noderīga jūsu dārzam tāds veidos, par kuriem, iespējams, iepriekš pat neesat iedomājušies.
Vasarā zāliens ir jāpļauj gandrīz katru nedēļu. Bet ko darīt ar zāles kalnu, kas paliek pēc tam? Vienkārši to izmest vai sadedzināt ir ne tikai neekoloģiski, bet arī izšķērdīgi.
Galu galā nopļauta zāle var kļūt par vērtīgu resursu jūsu puķu dārzam vai dārzeņu dārzam. Noskaidrosim, ko iesāk ar nopļauto zāli.
Mulča no nopļautas zāles
Žāvētu zāli var izmantot kā mulču. Tā labi saglabā mitrumu augsnē, kavē nezāļu augšanu un pakāpeniski bagātina augsni ar barības vielām.
Tiesa, jāņem vērā viens ļoti būtisks aspekts – lai zālei nebūtu sēklu – pretējā gadījumā dārza dobē jau parādīsies jauni zāles dzinumi. Bet tas nozīmē, ka jums nāksies pielikt papildus pūles zāles izravēšanā no dobēm.
Šķidrais mēslojums
Nopļautā zāle satur daudz slāpekļa. Lai pagatavotu šķidro mēslojumu, vienkārši piepildiet spaini ar nopļautu zāli, un tad līdz augšai spaini aplejiet ar ūdeni un atstājiet to zem vāka uz 2–3 nedēļām.
Pēc tam nokāsiet un atšķaidiet ar ūdeni proporcijā 1:5. Šis maisījums jālieto reizi divās nedēļās. Šis ir universāls mēslojums, kas der lielākajai daļai augu, stimulējot to augšanu un augļu veidošanos.
Komposta sastāvdaļa
Zāle būs lieliska komposta kaudzes sastāvdaļa. Lai to izdarītu, nopļauta zāle ir jāsajauc ar citiem organiskajiem atkritumiem, regulāri jāmaisa un jāsamitrina. Šāds komposts būs ļoti vērtīgs augsnei.
Atgrieziet zālienā
Patiesībā, apgriezto zaļo segumu var vienkārši atstāt uz zāliena. Tas sadalīsies un atgriezīs barības vielas augsnē, kas uzlabos zāliena stāvokli. Šī ir tik vienkārša opcija, ka daudzi dārznieki par to vienkārši pat neiedomājas.