Dārzkopja darbs ne vienmēr ir viegls, un, ja runa ir par kaitēkļu apkarošanu, dažkārt tas var šķist neiespējami.
Tā tas ir žurku gadījumā, kuras labprāt izmanto visu, sākot no dārza ūdens krājumiem un beidzot ar izbirušu putnu barību.
Pirmais, kas jums jāzina par žurkām, ir tas, ka tām patīk siltas, klusas un drošas dzīves vietas.
Komposta kaudzes un atkritumu tvertnes var sasniegt 40°C, kas ir būtiska kompostēšanas procesa daļa, padarot tās par mājīgu vietu tādām dzīvām būtnēm kā žurkas.
Ko mēs varam darīt?
Par laimi, mums nav jāguļ un jāsamierinās ar savu likteni – patiesībā dārzkopji var atbaidīt žurkas ar vienkāršu apsmidzināšanu ar ūdeni.
BBC Gardener’s World raksta, ka regulāra komposta kaudzes laistīšana var atbaidīt žurkas, jo šīs radības nemīl mitrumu.
Citi paņēmieni, kā novērst kaitēkļus no pūstošo atkritumu kaudzes, ir regulāri to apgriezt un nepievienot kaudzē koksnes atkritumus vai vismaz stipri atšķaidīt tos ar zaļajiem un brūnajiem atkritumiem.
Jums arī vajadzētu regulāri “traucēt” savai komposta kaudzei.
Katru reizi, kad ejat tai garām, “uzfrišiniet” to ar lāpstu vai grābekli. Žurkas var nebūt tik ieinteresētas uzkavēties apkārt, ja ap atkritumu tvertni notiek aktīva darbība.
Lasi vēl: Kā diedzēt kartupeļus, lai iegūtu agru un ļoti bagātīgu ražu: sāciet gatavošanos jau tagad
Ko darīt, ja žurkas negrib aiziet?
Ja esat veicis visus iespējamos pasākumus, lai izdzītu žurkas no komposta kaudzes, Britu Karaliskā dārzkopības biedrība norāda, ka jums vēl nav jāizsauc kaitēkļu apkarotāji.
“Atturiet žurkas, likvidējot visus pieejamos barības avotus, piemēram, pārliecinoties, ka atkritumu tvertnes ir aizzīmogotas,” viņi iesaka.
“Barojot savvaļas dzīvniekus, piemēram, putnus, neļaujiet uzkrāties pieejamai barībai (tas arī palīdzēs samazināt savvaļas dzīvnieku kaišu izplatīšanās risku). Ja likvidēsiet nekārtību, samazināsiet šo dzīvnieku slēptuves un ligzdošanas vietas.”
Ja esat tikko pamanījis, ka ap jūsu komposta tvertni ir žurku problēma, ar vienkāršu pilienu ūdens var panākt daudz.