Meteorologs un laika ziņu pētnieks Toms Bricis sociālajā vietnē “Facebook” publicējis pirmās prognozes – kādi laika apstākļi Latvijā valdīs Lieldienu brīvdienās.
Lieldienas ir nozīmīgi svētki gan kristiešiem, gan latviešu tautai. To nozīme un tradīcijas laika gaitā ir mainījušās, apvienojot gan kristīgo, gan pagānisko mantojumu.
Kristiešiem Lieldienas ir svarīgākie svētki gadā, jo tie simbolizē Jēzus Kristus augšāmcelšanos trešajā dienā pēc krustā siš***nas. Šis notikums apliecina uzvaru pār grēku un nā***i, sniedzot cerību uz mūžīgo dzīvību. Lieldienu nedēļa, kas sākas ar Pūpolsvētdienu un beidzas ar Otrajām Lieldienām, ir piepildīta ar īpašu nozīmi katrai dienai.
Pagāniskajās tradīcijās Lieldienas iezīmēja pavasara atnākšanu un Saulgriežus. Šajā laikā tika svinēta dabas atmoda, auglība un jauns sākums. Senlatviešiem Lieldienas bija viens no četriem svarīgākajiem gadalaiku cikla punktiem, ko sauca arī par Lielo dienu, jo diena kļuva garāka par nakti.
Izpildi šo testu!
Lieldienu tradīcijas apvieno abus šos aspektus. No kristīgās tradīcijas nāk dievkalpojumi, olu svētīšana, gavēnis un Klusā nedēļa. No pagāniskajām tradīcijām ir saglabājušās olu krāsošana, šūpošanās, ripināšana, kā arī dažādas spēles un rotaļas.
Lasi vēl: Ko stādīt blakus gurķiem, lai ražu novāktu kastēm: pieredzējušu dārzkopju zelta triki
Mūsdienās Lieldienas ir laiks, kad ģimene un draugi sanāk kopā, lai svinētu, baudītu svētku ēdienus un priecātos par pavasara atnākšanu. Lai gan tradīcijas var atšķirties, Lieldienu galvenā vērtība ir cerība, mīlestība un kopā būšana.
Lieldienu datums katru gadu mainās, jo tas ir atkarīgs no pavasara pilnmēness. Šogad Lieldienas mēs atzīmēsim 31. martā.
Bet kādi tad laika apstākļi ir gaidāmi Lieldienās?
Raksta turpinājumu lasi nākošajā lapā: