Ļoti, ļoti iespaidīgs un bailīgs skats… Daugavpils novadā novērots milzīgs tornado “brālēns”: aculiecinieces video

Foto – Unsplash

Meteorologs Toms Bricis vietnē “Facebook” publicējis video, ko uzņēmusi kāda aculieciniece Daugavpils novadā – tur debesīs novērots kaut kas ļoti neprasts un pat biedējošs.

Šo parādību angļu valodā sauc par “Scud Cloud” – tas ir mākoņveida veidojums, kas bieži ir sastopams un novērojams negaisa laikā. To galvenokārt raksturo zemi, plāni mākoņi, kas bieži vien atrodas zem negaisa mākoņa bāzes. “Scud” mākoņi parasti ir nepastāvīgi un var ātri mainīt savu formu un izskatu, jo tos ietekmē vēja straumes un turbulence.

“Scud” mākoņi izskatās kā plāni, nevienmērīgi mākoņu fragmenti, kas ātri kustas un maina formu. Tie bieži izskatās kā noplūduši mākoņi vai lieli miglas gabali. Tie parasti atrodas zem galvenajiem negaisa mākoņiem un ir redzami tieši negaisa laikā.

Foto – Unsplash

“Scud” mākoņi veidojas no gaisa, kas strauji paceļas un atdziest, kā arī no mitruma, kas iztvaiko no zemes vai ūdens virsmas.

Izpildi testu!

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Gribam pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu (tev būs tikai 30 sekundes) un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 61%

0%

Šie mākoņi var norādīt uz gaidāmo vai esošo vētru. Ja redzat šādus mākoņus, tas bieži vien nozīmē, ka tuvumā ir spēcīgas vēja straumes un iespējams arī pērkona negaiss.

Ja novērojat šādus mākoņus, īpaši negaisa laikā, ir jābūt uzmanīgam, jo tie var liecināt par strauji mainīgiem laikapstākļiem un iespējamām vētrām.

Šie “Scud” mākoņi ir ļoti labs foto materiāls, jo, pateicoties to dinamiskajiem un mainīgajiem izskatiem, izdodas brīnišķīgas fotogrāfijas. Taču, kā jau teikts, jāatceras būt uzmanīgiem to tuvumā.

Lasi vēl: “No karstuma vairs nebūs ne vēsts!” – meteorologs Toms Bricis sagrauj cerības par siltu vasaru….

Šie mākoņi patiešām ir interesants atmosfēras fenomens, kas palīdz izprast un prognozēt laikapstākļu izmaiņas, īpaši saistībā ar vētrām un negaisiem.

Foto – Unsplash

Bricis vietnē raksta, ka šis skaistais negaisa mākoņa veidojums fiksēts ar video palīdzību Daugavpils novadā. Viņš smejas, ka, lai arī tas izskatās pēc kāda tornado brālēna, patiesībā pats par sevi šāds mākonis nemaz nav bīstams. Latīniski to nosaukums ir “pannus”, bet angliski – “scud cloud”, Bricis arī min, ka pat nezinot, vai latviešu valodā tam ir kāds precīzāks nosaukums. Iespaidīgā video autore – Aija Stalidzāne.

Leave a Comment