Lai cīnītos ar rūsu tualetes podā, nav nepieciešams tērēt dārgus līdzekļus.
Rūsas nogulsnes uz tualetes poda – daudzu saimnieču problēma, kas ne tikai bojā sanitāro priekšmetu izskatu, bet arī ir grūti tīrāma. Taču, lai cīnītos ar šo parādību, nav nepieciešams izmantot dārgas ķimikālijas. Spēcīgu līdzekli pret rūsu tualetes podā var pagatavot arī patstāvīgi. Kā – mēs jums pastāstīsim tālāk.
Vispirms sapratīsim, no kurienes rodas rūsganā rūsu uz tualetes poda. Tam ir daudz iemeslu, bet visbiežāk tas ir ūdens. Pilsētās tas ir diezgan ciets un bieži satur daudz dzelzs. Kad tas oksidējas, uz santehnikas virsmas var izveidoties rūsgana svītra.
Starp biežāk sastopamajiem rūsas rašanās iemesliem ir šādi:
Vecas santehnikas caurules – vecākās mājās tās var rūsēt no iekšpuses, izraisot rūsas daļiņu nokļūšanu ūdenī. Tās, savukārt, nosēžas uz santehnikas ierīču virsmas. Par šo problēmas cēloni var liecināt šādi pilieni izlietnē un vannā.
Bojāta emalja – metāls zem emaljas var oksidēties, izraisot rūsu.
Viens no šādiem iemesliem ir arī nepareiza santehnikas ierīču apkope. Ja tualete netiek pietiekami vai regulāri tīrīta, uz tās var veidoties rūsas.
Kā no tualetes poda notīrīt rūsu – efektīvas metodes
Pārbaudīts veids, kā noņemt ūdens traipus tualetes podā. Atšķaidiet 1-2 ēdamkarotes citronskābes glāzē ūdens. Iegūto šķīdumu ieberziet vietās, kur ir rūsas pēdas, un atstājiet uz 1,5-2 stundām, pēc tam apstrādājiet netīrumus ar birsti un noskalojiet līdzekli ar ūdeni.
Vēl viena iespēja, kā likvidēt rūsas traipus tualetes podā – galda etiķis. Ielejiet to tualetē, atstājiet uz 1-2 stundām, pēc tam uz netīrajām vietām uzberiet nedaudz sodas – līdzeklis reaģēs. Noslaukiet ar birstīti vietas, kur ir rūsas, un noskalojiet ar ūdeni.
Vēl viena metode ir izmantot veļas ziepes un ūdeņraža peroksīdu. Sarūsējušās vietas noslaukiet ar ziepēm, ielejiet peroksīdu un ļaujiet tam “darboties” dažas minūtes. Ar suku pārvelciet netīrumus un nomazgājiet tos ar ūdeni.
Ja neviens no iepriekš minētajiem līdzekļiem nav pa rokai, ar nesenām rūsas pēdām var tikt galā ar parastu zobu pastu un birstīti.
Autovadītāji var izmantot elektrolītu no akumulatora – uzlejiet to uz traipiem un pēc 15 minūtēm noskalojiet ar ūdeni.