Labums no inhalācijas būs tikai tad, ja vienas procedūras laikā tiks izdarītas vismaz 100 ieelpas. Procedūru ieteicams atkārtot ik pēc 3–4 stundām (ne mazāk kā divreiz dienā), bet pirms gulētiešanas – obligāti. Pēc inhalācijas pusi no tējkannas satura var izdzert, bet otru pusi pataupīt nākamajai procedūrai.
Bez novārījuma inhalācijām vēlams pagatavot arī ārstniecības augu maisījumu krūšu tējai: 2 ēdamkarotes māllēpju lapu un helēniju ālantes sakņu aplej ar verdošu ūdeni, pusstundu karsē ūdens peldē aslēgtā traukā, vēl 15 minūtes nostādina ar noņemtu vāciņu un dzer pa malkam 3–4 reizes dienā, līdz pašsajūta uzlabojusies.
Ļoti veselīgi (īpaši saaukstēšanās slimību profilakses nolūkos) ir tā sauktie terpīnu maisiņi (terpīns ir aromātisko ēterisko eļļu pamatkomponents), ko lieto sausajām inhalācijām. Šim nolūkam nelielu auduma maisiņu līdz pusei piepilda ar priežu zariņiem vai eikalipta lapām un pabāž zem spilvena tā, lai daļa aptuveni deguna līmenī būtu laukā un, guļot uz sāna, varētu ieelpot tā aromātu.
Vēl slimības sākumstadijā ļoti ieteicama krūškurvja masāža (braucīšana un spaidīšana), kā arī atsevišķu aktīvo punktu masāža: bedrīte starp virslūpu un degunu, rievu vieta no nāsīm līdz lūpām, deniņi, izaugumi aiz ausīm, īkšķa un rādītājpirksta savienojuma vieta uz abām rokām. Vēlamā efekta sasniegšanai šiem punktiem jāuzspiež 20 reižu, atkārtojot procedūru 5 reizes slimības pirmajā dienā, 4 reizes otrajā, 3 reizes trešajā dienā utt. Minēto punktu masāžu vēlams izdarīt tūlīt kā parādījušies slimības pirmie simptomi, un to var veikt jebkurā vietā.
Saaukstēšanās slimību ārstēšanai un profilaksei ieteicams ik pēc 2 stundām košļāt egļu un priežu sveķus. Ja tādu nav, noder arī papeļu pumpuri vai salvijas lapa. Šos līdzekļus var ielikt piemērotā kārbiņā un nēsāt visur līdzi. Mājās pirms katras košļāšanas ieteicams mutes dobumu izskalot ar salviju novārījumu: auga lapas ieber termosā vai citā cieši aizveramā traukā, aplej ar verdošu ūdeni, pievieno 1 ēdamkaroti 1,5% jūrassāls šķīduma un 20 minūtes nostādina.
Tikt galā ar saaukstēšanos palīdz arī regulāra (vismaz reizi dienā) kakla skalošana ar eikalipta lapu novārījumu (1 ēdamkaroti lapu aplej ar glāzi verdoša ūdens un nostādina). Eikalipta lapu vietā var ņemt 1 ēdamkaroti kumelīšu, 2 tējkarotes piparmētru, 1 tējkaroti kliņģerīšu ziedu vai priežu pumpuru. Visu šo maisījumu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 20 minūtes nostādina ūdens peldē. Skalošanai ņem 1 ēdamkaroti uzlējuma uz glāzi ūdens.
No seniem tautas līdzekļiem saaukstēšanās ārstēšanai visizplatītākie ir sīpols un ķiploks. Tos ieteicams lietot gan iekšķīgi, gan izmantot kompresēm, ierīvēšanām, inhalācijas maisījumiem. Savukārt iesnu sākumstadijā dziednieki iesaka periodiski katrā nāsī pilināt pa 5 pilieniem sīpola vai ķiploka sulas.
Tevi noteikti interesēs
- Volodina pastāstīja, kuras zvaigžņu zīmes atradīs mīlestību 2025. gadāby Sandra Kovaļenko
- Šādi gatavotu zivi nebūsiet ēduši – viss garšas noslēpums ir īpašajā apvalkā, kurš saglabās filejas sulīgumuby Oskars Andersons
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons