Kvalitatīvs nakts miegs būtiski uzlabo gan pašsajūtu, gan garastāvokli. Ja tas baudīts svaigā, mīkstā un estētiskā gultas veļā, tas sniedz vēl lielāku komfortu un pozitīvas emocijas.
Tomēr rodas jautājums — kāpēc dažas gultas veļas saglabā skaistu izskatu un priecē vairākus gadus, kamēr citas jau pēc pirmās mazgāšanas zaudē formu un kvalitāti, kļūstot par lietu, ko neērti izmantot, bet arī žēl izmest?
Lasi arī: Recepte garda zemeņu kompata pagatavošanai bez sterilizācijas
Nepareiza mazgāšana — piemēram, pārāk augsta temperatūra vai nepiemērots mazgāšanas līdzeklis — var sabojāt auduma šķiedras, padarot tās trauslas un pakļautas plaisāšanai. Atbilstoši izvēlēta temperatūra un līdzekļi palīdz saglabāt krāsas košas un novērš to izbalēšanu vai izplūšanu. Ja tiek ievēroti ražotāja ieteikumi, veļa saglabā savu sākotnējo formu, nebojājas šuves, un materiāls neizstiepjas vai nesaraujas.
Gultas veļas mazgāšanas īpašības
Veļas tilpums, kas jāievieto cilindrā
Veļas mašīnas cilindra standarta tilpums ir paredzēts 5-9 kg veļas. Iekraujot mašīnu, nav nepieciešams to piepildīt līdz malām. Lai veļa tiktu kvalitatīvi izmazgāta, veļai ir brīvi jāgriežas cilindrā.
Nemazgājiet baltu veļu kopā ar krāsainu
Krāsainas lietas krāsvielas var iekrāsot balto veļu vai nu jautrās krāsainās svītrās, vai vienmērīgi neparedzamā tonī.
Nemaisiet dažādu veidu audumus vienā veļas mazgāšanas reizē
Katram audumam ir savs mazgāšanas režīms. To var redzēt uz etiķetes, kas piešūta veļai. Tā kā audumu struktūras atšķiras, mazgāšanas procesā var veidoties vijumi.
Sagatavojiet gultas veļu mazgāšanai
Pirms mazgāšanas apgrieziet gultas veļu otrādi un aiztaisiet visas slēdzenes “līdz galam”, lai veļa mazgāšanas laikā nesaplēstos.
Neatstājiet netīru gultasveļu ilgi gaidīt savu kārtu veļas mazgājamajā mašīnā
Netīru veļu ir grūtāk izmazgāt un padarīt reprezentablu, nekā to ik nedēļu saglabāt svaigu.