Kā ātri mājas apstākļos pagatavot marinētus šampinjonus, kurus viesi nespēs beigt ēst un noteikti palūgs recepti

Šīs ir visgaršīgākās sēnes, kādas jebkad esat nobaudījuši! Tā ir bumba! Ātri marinējot sēnes mājās, jūs patērēsiet tikai pusstundu, un rezultāts jūs ļoti pārsteigs!

No puskilograma sēņu jūs iegūsiet vienu nelielu stikla burciņu, ko 3-4 cilvēku ģimene apēdīs vienās vakariņās!

Kā mājās ātri marinēt sēnes?

Sagatavojiet nepieciešamās sastāvdaļas. Rūpīgi jāizvēlas sēnes, īpaši svarīgi ir ņemt vērā to lielumu. Labāk pirkt vienādas, pat vidēja lieluma sēnes, jo pārāk mazas sēnes vārīšanas laikā ievērojami samazinās, bet pārāk lielas – būs jāsagriež gabaliņos, jo tās var neiekļūt skaistās burkās, turklāt lielas sēnes ir mazāk ērti ēst.

Pirmais solis ir sagatavot marinādi. Lai to izdarītu, katliņā ielej ūdeni un 9% galda etiķi, ieber sāli un cukuru, ieber piparu graudiņus, krustnagliņas un lauru lapu. Pievieno ķiploku, pirms tam sagriežot tā daiviņas mazās plāksnītēs, un ielej augu eļļu.

Nākamais solis ir sēņu sagatavošana gatavošanai. Ātri noskalojiet sēnes zem tekoša ūdens no smiltīm un citiem piemaisījumiem, pēc vēlēšanās estētiskākam izskatam noņemiet tā saukto “svārciņu” zem cepurītes. Ja sēnes ir ļoti lielas, šajā posmā tās jāsagriež gabaliņos.

Ielieciet sagatavotās sēnes katlā ar marinādi. Atcerieties, ka gatavošanas laikā sēnes atbrīvosies no mitruma un kļūs mazākas. Tādējādi visas sēnes labi pagatavosies aromātiskajā marinādē.

Nolieciet katlu ar sēnēm uz plīts un uzkarsējiet marinādi līdz vārīšanās temperatūrai. Kad tā ir uzvārījusies, sēnes vāriet apmēram 7 minūtes, laiku pa laikam tās samaisot. Pēc tam pannu noņem no karstuma, noņem putas no marinādes virsmas un ļauj sēnēm un marinādei pilnībā atdzist.

Lasi vēl: Ziema beigsies nervozi: meteorologi ir pastāstījuši, kāds būs 2024. gada atlikušais februāris

Atdzesētās sēnes pārliek sterilizētā stikla burkā, pārlej ar aromātisko marinādi ar ķiplokiem un garšvielām, aizver burku ar vāku un uz nakti ievieto ledusskapī. Šampinjonus, kas pagatavoti saskaņā ar šo recepti, ledusskapī var uzglabāt 2-3 nedēļas. Labu apetīti!

 

Leave a Comment