Meteorologi pastāstīja, kādi laikapstākļi sagaidāmi Jaungada svētkos dažādos Eiropas reģionos. Pēc meteorologu teiktā, situācija solās būt vissmagākā pēdējo 23 gadu laikā. Un tas notiks visu svētku laiku.
Pēc sinoptiķu domām, laikapstākļiem Jaungada periodā dažādos Eiropas reģionos šoreiz nāksies pārsteigt gan iedzīvotājus, gan pašus klimata ekspertus. Meteorologi sagaida, ka tiks uzstādīti jauni rekordlielumi. Taču svētku laikā tas izpaudīsies dažādos veidos.
Tādējādi svētku sākumam, pēc sinoptiķu domām, vajadzētu kļūt nenormāli siltam. Termometru stabiņi Austrumeiropā pakāpsies virs nulles, un dažviet var tikt pārspēti temperatūras rekordi, ja rādītāji pakāpsies virs plus 5-6 grādiem pēc Celsija.
Tomēr janvāra pirmās nedēļas beigās situācija būtiski mainīsies. Saskaņā ar meteorologu prognozēm jau drīz vien pēc Jaungada iestāšanās, gaidāms spēcīgs sals.
Daudzviet Eiropā temperatūra noslīdēs zem 20 grādiem, kas būs minimālā vērtība šajā gadsimtā. Savukārt Austrumeiropā termometru stabiņi rādīs līdz pat mīnus 28 grādiem.
Eiropas ziemeļos gaidāms vēl lielāks sals, brīdina sinoptiķi. Tur temperatūra pazemināsies līdz mīnus 30, un, ņemot vērā spēcīgo vēju, pēc sajūtām būs mīnus 40 grādi.
Latvijas vēsturē kāda ir bijusi stiprākā vētra ziemā?
Latvijā ir pieredzētas vairākas spēcīgas ziemas vētras vēsturē, un dažas no tām ir bijušas īpaši ietekmīgas un atstājušas iespaidīgu vēsturi. Viens no piemēriem ir 2006. gada februāra vētra, kas ietekmēja ne tikai Latviju, bet arī citus Baltijas valstu reģionus.
Lasi vēl: ”Debesis trakos”: VUGD izplata steidzamu brīdinājumu par laikapstākļiem piektdienas naktī!
1985. gada 16.–19. februārī spēcīgas snigšanas un stipri vēji radīja lielu sniega dreifu un sarežģītu dzīvi iedzīvotājiem. Vētra izraisīja ceļu un dzelzceļa satiksmes traucējumus, izveidoja elektrības padeves problēmas, un tika izsludināts ārkārtas stāvoklis. Dažās vietās sniega kārta pārsniedza pat 1 metru biezumu.
Šī vētra bija īpaši spēcīga un izraisīja vairākus ekstremālus notikumus visā Baltijas reģionā. Tas kalpo kā viens no piemēriem par to, kā dabas parādības var ietekmēt ikdienu un radīt izaicinājumus dzīves organizācijai un infrastruktūrai.
Kāds Latvijā gaidāms laiks svētku laikā?