Gada mistiskākā diena: ko ir stingri aizliegts darīt 29. februāra vakarā un īpaši naktī

Dažādās pasaules daļās cilvēki piesardzīgi gaida šo datumu. Daudzi uzskata, ka 29. februāra parādīšanās kalendārā sola cilvēkiem tikai neveiksmi un nelaimi.

Gada kalendārā ir daudz datumu, kas piesaista uzmanību. Tomēr 29. februāris starp tiem izceļas īpaši spilgti – tā ir īpaša diena februārī, ko var atzīmēt reizi četros gados.

Tā rodas tāpēc, ka Zeme veic pilnu apli ap Sauli 365 dienās un aptuveni 6 stundās. Vairāku gadu laikā uzkrātais “liekais” laiks veido papildu dienu.

Gada sākumu, kas sastāv no 366 dienām, cilvēki ar bažām gaida jau ne pirmo gadsimtu. Jau izsenis tiek uzskatīts, ka pārgājiena gads un mistiskais datums cilvēkam var nest nelaimi.

Kādas ir zīmes un tradīcijas, kas saistītas ar 29. februāri, un kā vislabāk pavadīt šo dienu, lai nekļūtu par tumšo spēku upuri, ekskluzīvi pastāstīja ezotēriķe Alena Morozova.

 

Aizpildi šo interesanto testu: 

 

Pārbaudi savas zināšanas ar šo testu!

Vēlamies pārbaudīt tavas zināšanas par dzīvniekiem. Izpildi šo testu un noskaidro cik daudz tu zini informācijas par šo tēmu!

1 / 2

Kuri dzīvnieki nārsto?

2 / 2

Kuram no nosauktajiem dzīvniekiem vienīgajam nav zobu?

Your score is

The average score is 58%

0%

 

Kāpēc 29. februāris tiek uzskatīts par mistisku datumu

Šajā dienā pareizticīgie kristieši godina mūka Kasjana jeb Kasina Romāna – mūka, kurš dzīvoja IV-V gadsimtā Gallijā (mūsdienu Turcijas teritorijā), piemiņu. Tomēr tautas atmiņās tas neizcēlās ar labsirdību, gluži pretēji, tika pieminēts kā skops un savtīgs cilvēks.

Saskaņā ar ticējumiem, tieši no viņa tika norakstīti slavenā slāvu folkloras varoņa Košeja Nemirstīgā un Vija tēli no Nikolaja Gogoļa tāda paša nosaukuma stāsta. Cilvēkus īpaši biedēja mūka aukstais un tukšais skatiens.

“Cilvēki tic, ka 29. februārī, reizi četros gados, viņš iznāk no savas pazemes valstības un atnes uz zemi nelaimes. Ir jānotiek kādām kataklizmām, problēmām un visam sliktajam, kas var būt,” teica speciālists.

Lasi arī: Raimonds Pauls beidzot neklusē un atklāj vienu lietu pēc sievas mūžībā došanās: “Mutē bija pamatīgs kamols!”

Ir saglabājušies pat daži sakāmvārdi, piemēram: “Mūks uz cilvēkiem – cilvēkiem ir grūti”, “Mūks uz zāles – zāle nokalst, uz lopiem – lopi iet b.o.j.ā, uz koka – koks nokalst”.

Diena tika uzskatīta par visbriesmīgāko no mitoloģiskā viedokļa, jo tā bija pēdējā ziemas diena un vecā gada pēdējā diena, jo senos laikos gads sākās 1. martā.

Lai atvairītu ļaunos spēkus, viņi ķērās pie vienkārša rituāla: ņēma jēlu olu un tieši pusnaktī no 28. uz 29. februāri to saplēsa. Daudzi cilvēki ticēja, ka tas palīdz viņiem izvairīties no neveiksmēm , ko viņiem bija sagatavojis draudīgais mūka gars.

 

Kā pavadīt šo vakaru un ko darīt, lai neveiksmes tevi nevajātu? Turpini lasīt tālāk

 

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment